Velik skalp Trotov, padla vodilna Sežana

TROTI – MESARIJA PRUNK SEŽANA 91:71 (20:17, 23:21, 22:22, 26:11)

V Športnem centru Livada je po daljšem tekmovalnem premoru gostovala vodilna Sežana, dvoboj vrha lestvice pa je postregel z zanimivim obračunom. Po izjemno izenačenem začetku tekme so si prvo nekoliko višjo prednost priigrali domači košarkarji, ki so po petih zaporednih točkah Bojana Krivca na začetku druge četrtine povedli za 10 (27:17). Gostje so v nadaljevanju zaostanek nekoliko zmanjšali, toda na odmor so vseeno odšli z zaostankom petih točk (43:38). Začetek drugega polčasa je pripadel Sežani, ki je po seriji 11:0 tudi povedla s svojo najvišjo prednostjo na tekmi (43:49). Temu so sledile minute Trotov, ki so si pred zadnjimi desetimi minutami igre ponovno priigrali pet točk prednosti (65:60). V tem ritmu so Troti nadaljevali tudi v zadnji četrtini in konstantno povečevali razliko, ki je na koncu znašala 20 točk. Prvo ime obračuna je bil zagotovo Jure Ličen, ki je zabeležil 30 točk in 13 skokov. Pri domačih je bil strelsko uspešen tudi Martin Mežan, ki je dodal 17 točk in sedem skokov. Najbolj razigran posameznik Sežane je bil tokrat s 16 točkam in petimi asistencami Niko Bačvić, 12 točk in šest skokov pa je dodal Nik Kučej.