2.SKL: Ljubljana po odlični predstavi do še ene zmage

LJUBLJANA – BRINOX MEDVODE 87:77 (23:19, 22:26, 15:14, 27:18)

Forme košarkarjev Ljubljane ni presekal niti daljši premor zaradi reprezentančnih in pokalnih tekmovanj, saj so v soboto popoldne prišli še do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah. Tokrat so v športni dvorani OŠ Alojzija Šuštarja gostili Medvode. Dvoboj se je začel precej bolj po željah domačih, ki so po trojki Jana Mačka povedli s 15:8. Gostje so v nadaljevanju ujeli priključek, ponovno pa so izid izenačili šele v 18. minuti srečanja, ko je prosti met zadel Žiga Žepič (38:38). Domači so nato v dobri minuti nanizali sedem zaporednih točk, a so jim z isto mero vrnili gostje in izid še do odmora izenačili (45:45). V tem ritmu so Medvode nadaljevale tudi v tretji četrtini, saj so si po delnem izidu 10:1 prvič priigrali nekoliko občutnejšo prednost (51:59). Ljubljana je na to odgovorila z devetimi zaporednimi točkami, kar je pomenilo, da so si pred zadnjimi desetimi minutami igre priigrali točko naskoka (60:59). Izid je bil nazadnje še izenačen dobrih pet minut pred koncem (70:70), Ljubljana pa je nato nanizala kar 12 zaporednih točk in v zaključku obračuna brez težav prišla do zmage. Prvi strelec domačih je bil Žan Đogić, ki je dosegel 22 točk, izkazal pa se je tudi Jakob Stražar, ki je zabeležil 13 točk, 15 skokov in pet asistenc. Prvi strelec obračuna je bil z 29 točkami sicer gostujoči košarkar Žiga Žepič (še kar 18 skokov), ob njem pa je pri Medvodah edini še mejo desetih točk presegel Jakob Jesih (20 točk).