V skupini A že prvi dan dve razburljivi srečanji

Dogajanje v prvem dnevu v skupini A je ponudilo marsikaj zanimivega. Na vrhu skupine je reprezentanca Španije, sledi ji Turčija, Belgija, Gruzija, Črna gora in na zadnjem mestu z najslabšo razliko v koših Bulgarija.

Prva tekma je bila odigrana med Španijo in Bulgarijo, ki se je končala z zmago prve ekipe z rezultatom 114:87. Španija je s tem zabeležila prvo zmago in tudi prvo mesto v skupini. Najučinkovitejša košarkarja srečanja sta bila, Willy Hernangomez, ki se je ustavil pri 16 točkah, 6 skokih in 4 podajah. Za Bulgarijo pa je največ 26 točk in 11 skokov prispeval Aleksandar Vezenkov.

Drugo srečanje je bilo odigrano med Turčijo in Črno goro, ki pa je ponudilo zanimivo in razburljivo tekmo. Ekipi so se iz četrtine v četrtino izmenjavali v vodstvu, zmage pa so se na koncu veselili košarjarji Turčije in sicer z rezultatom 72:68. Shane Larkin je prispeval 18 točk, za Črno goro pa Bojan Dubljević tudi 18 točk.

Zadnje srečanje v skupini je bilo tudi razburljivo in zelo izenačeno. Po odigranem podaljšku je slavila reprezentanca Belgije z rezultatom 79:76. Za Belgijo je bil najučinkovitejši košarkar Jean-Marc Mwema, ki je prispeval 14 točk in 3 podaje. Pri Gruziji pa je Alexander Mamukelashvili prispeval 18 točk, 13 skokov in 2 podaji.

Skupina je jutri prosta, igrali bodo zopet v soboto in sicer bo prvo srečanje ob 15:30 med Črno goro in Belgijo.