Slovenska skupina smrti bo še zelo napeta

Slovenija je Eurobasket otvorila s težko prigarano zmago nad Litvo, ki jo je premagala z rezultatom 92-85. Spremljali pa smo tudi preostale dvoboje v Skupini B, ki se igra v nemškem Kolnu. Kaj smo videli v prvem dnevu skupine B na Eurobasketu 2022?

Bosna in Hercegovina je po zanimivi prvi četrtini, ki jo je izgubljala, na koncu premagala reprezentanco Madžarske. Pričakovanja so lahko za BIH kar nekoliko višja kot pred leti, ko smo spremljali legendarne mete Mirze Teltovića. Jusuf Nurkić in Džanan Musa sta bila odlična, John Roberson in Miralem Halilović pa sta še kako pripomogla za zmago nad trdim orehom, ki so bili naši vzhodni sosedje.

Slovenija je vse do zadnjih minut dobesedno trepetala za zmago nad Litvo, ki se je v zadnji četrtini zbrala in na ramenih Kuzminskasa povedla za pet točk. Mike Tobey, Goran Dragić in Luka Dončić so tekmo ne ravno mirno odpeljali do konca, a vse kar šteje je zmaga. In to so si prinesli s trdno igro, vztrajnostjo in kakovostjo. Litovska ekipa bo za vse ekipe težek nasprotnik, ki lahko poseže visoko.

Po ceremoniji za Dirka Nowitzkega, ki je trajala kar nekaj minut dlje, kot je bilo napovedano, so se pomerili domačini Nemci in Francozi. Še en derbi v skupini smrti oziroma skupini B. Nemčija se je razveselila prihoda Daniela Theisa, ki bo lahko igral na Eurobasketu. Francija pa že tradicionalno velja za favorita prvenstva. Po ceremoniji sta bili ekipi že ohlajeni, kar se je poznalo pri mučenju obroča v prvi četrtini. Šele druga četrtina bi lahko bila uraden začetek tekme, ki so jo na ramenih tisočglave domače množice dobili Nemci. Pri zmagi s 76-63 se je najbolje izkazal Johannes Thiemann s 14 točkami in 6 skoki. Trinajst sta jih dodala Giffey in Lo, enajst pa Schroder. Pri Francozih je bil najboljši posameznik Yabusele z 18 točkami, Gobert je dodal 11 točk in 12 skokov, razočaral pa je Fournier, ki je ob slabem metu dosegel zgolj 7 točk.