Urban Klavžar drugi strelec Real Madrida

Mladinsko moštvo Real Madrida je prišlo do nove zmage na evroligaškem kvalifikacijskem turnirju v Münchnu. Tokrat so s 95:61 ugnali Ludwigsburg, ki je veljal za njihovega največjega tekmeca v skupini B.

Mladi igralci madridskega Reala so tekmo v svojo korist odločili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 28:8, za nameček pa se je čisto ob koncu prve četrtine poškodoval še prvi igralec Ludwisgburga, talentirani Ariel Hukporti. Nemci so sicer do polčasa nekoliko približali, a so Španci takoj po odmoru razliko povišali in tekmo mirno pripeljali do konca.

Ponovno sta se v dresu kraljevega kluba izkazala Dan Duščak in Urban Klavžar. Talentirana slovenska mladeniča sta tudi danes odlično opravila svojo nalogo v obrambi. Ob tem je bil v napadu še posebej razpoložen Klavžar, ki je bil v nekaj manj kot 20. minutah igre s 15 točkami drugi strelec obračuna, takoj za Tristanom Tsalikis-Vouktsevitsom (18 točk). Nekdanji član Helios Sunsov je temu dodal še tri skoke in asistenco. Statistiko je raznovrstno zapolnil tudi Duščak, ki je zbral šest točk, tri skoke, tri asistence ter dve pridobljeni žogi.

Že pred njimi so uvodno srečanje drugega dne turnirja odigrali igralci Promitheas Patrasa in berlinske Albe. Obračun so s 93:86 dobili Grki, pri tem pa je zgodovino spisal Eleftherios Mantzoukas, ki je dosegel 49 točk, kar je novi rekord mladinske Evrolige, temu pa dodal še 19 skokov.

Popoldne bomo v skupini B spremljali še dva obračuna, saj se bo Real pomeril z Albo, Promitheas pa z Ludwigsburgom.