2.SKL: Troti v letu 2020 še ne poznajo poraza

LJUBLJANA – TROTI 74:90 (21:17, 16:21, 13:26, 24:26)

Zadnjeuvrščena Ljubljana je v soboto gostila Trote, ki so tokrat nastopili brez prvega podajalca moštva Bojana Krivca. Začetek obračuna je presenetljivo pripadel domačinom, ki so po dobri igri prvo četrtino dobili z 21:17. Vodstvo so držali vse do 14. minute, ko je koš in še dodaten prosti met, ki mu je pripadel zaradi nad njim storjene osebne napake, zadel Rok Savič in goste popeljal v vodstvo z 29:30, toliko pa je razlika tudi znašala ob polčasu (37:38). Troti so precej boljše odprli drugi polčas in po trojki Martina Mežana so v 25. minuti prvič povedli z dvomestno prednostjo (44:55). Razliko so v naslednjih minutah še nekoliko povečali in pred zadnjo četrtino je izid na semaforju kazal 64:50 v korist gostov. Z dobro igro so Novomeščani nadaljevali tudi v zadnjem delu igre in brez težav prišli do nove zmage. Pri Trotih je pod košem ponovno dominiral Jure Ličen, ki je 12 točkam dodal še 15 skokov in štiri asistence. Prvi strelec obračuna je bil tokrat z 22 točkami Jure Prus, ki je ob tem še štirikrat uspešno asistiral soigralcem. Prvi strelec domačih je bil z 15 točkami Žan Đogić, Jakob Stražar pa je dodal 11 točk in devet skokov.