2.SKL: Prva zmaga v sezoni tudi za Ljubljano

LJUBLJANA – PORTOROŽ 86:82 (24:22, 27:19, 21:21, 14:20)

V zaostalem obračunu 12. kroga je Ljubljana v Športni dvorani OŠ Alojzija Šuštarja gostila Portorož. Po izenačenem začetku obračuna so si domači v 16. minuti po košu Nikole Vračeviča priigrali prednost dvanajstih 12 točk (38:26). Ko je trojko zadel še Jakob Stražar, je razlika tri minute pred koncem prvega polčasa znašala že 15 (48:33), gostje pa so se v zaključku vendarle nekoliko približali in na odmor odšli z zaostankom desetih točk (51:41). Na začetku drugega polčasa sta bili obe ekipi precej nerazpoloženi v napadu in v prvih treh minutah igre je padel le en koš. Gostje so nato napravili delni izid 9:2 in se približali na le pet točk zaostanka. Košarkarji Portoroža so nato ponovno nekoliko popustili v igri in si hitro nabrali 13 točk zaostanka, pred zadnjo četrtino pa je bila razlika deset (72:62). Gostje so izjemno odprli zadnjo četrtino in po 14 zaporednih točkah so dobrih pet minut pred koncem povedli z 72:76. Košarkarji Ljubljane se niso predali in izid je bil dve minuti pred koncem ponovno izenačen (81:81). Gostje so bili nekaj napadov zapored neuspešni in Ljubljana je 32 sekund pred koncem vodila za štiri (85:81). V naslednjem napadu je Andraž Rogelja zadel en prosti met (85:82), polovično uspešen pa je bil na drugi strani tudi Stražar. Gostje so poskusili s hitrim metom za tri točke, a bili pri tem neuspešni in igralci Ljubljane so se veselili prve letošnje zmage. Prvi strelec domačih je bil s 24 točkami Jan Maček, temu pa je dodal še štiri skoke in šest asistenc. Izkazal se je tudi Jakob Stražar, ki je dosegel 21 točk in sedem skokov. Pri gostih je bil tokrat najbolj razpoložen Aleks Cvetičanin, ki je zbral 17 točk in osem asistenc, 11 točk, 14 skokov in šest asistenc pa je dodal izkušeni Adin Kavgić.