Troti previsoka ovira za Ljubljančane

Na zaostali tekmi četrtega kroga 2. SKL so do nove zmage na domačem parketu proti Ljubljani zanesljivo prišli Troti.

Novomeščani, ki so nas v obdobju brez nižjeligaške košarke večkrat nasmejali z izvirnimi objavami na družbenih omrežij, so v soboto nadaljevali tam, kjer so končali oktobra. Že po prvi četrtini so si priigrali lepo prednost sedmih točk, ki so jo do polčasa z ekipno igro še povišali na 17 (51:34). Podobno situacijo smo na terenu lahko spremljali tudi v tretji četrtini, saj so Troti že v 26. minuti tekme povedli za 26 točk, razliko pa so brez težav zadržali vse do konca.

Domači strateg Nejc Kobal je zaradi visokega vodstva lahko precej enakomerno razdelil minutažo med svoje varovance, med katerimi ni noben strelsko posebej izstopal. Najboljša strelca tekme sta bila s 14 točkami izkušeni Smiljan Pavić in mladi Jaka Klobučar, 13 pa jih je prispeval Črt Ristič. Pri Ljubljani sta po 11 točk dosegla Tilen Kodrin in Žan Đogić.

Troti – Ljubljana 88:69 (25:18, 26:16, 24:18, 13:17)