LTH Castings zanesljivo do zmage na uvodu

Po skoraj petmesečnem premoru se je 2. SKL nadaljevala v Škofji Loki s prestavljeno tekmo četrtega kroga med domačim LTH Castingsom in Celjem.

Nekoliko v nasprotju s pričakovanji se je obračun začel po željah Celjanov, ki so hitro povedli z 11:2. Domači so nato na terenu vzpostavili ravnotežje in izid izenačili še pred koncem prve četrtine. V nadaljevanju smo lahko spremljali precej izenačen obračun, ob koncu polčasa pa so si Škofjeločani priigrali šestih točk, to prednost pa so do začetka zadnje četrtine podvojili (70:58).

LTH Castings je v visokem tempu nadaljeval tudi v zadnjem delu igre, tekma pa je bila po polaganju Gruma in vodstvu za 20 točk (80:60) praktično odločena že sedem minut pred koncem.

Najboljši strelec tekme je bil s 25 točkami domači košarkar Boris Bošnjak, temu pa je dodal še tri asistence in dve blokadi. Strelsko se je izkazal tudi Erik Kralj, ki je obračun končal s 23 točkami in tremi pridobljenimi žogami.

Pri gostih je z 22 točkami izstopal Tadej Tabak, poleg njega pa je edini dvomestno število točk dosegel še Matic Perger (10).

LTH Castings – Celje 96:70 (19:19, 28:22, 23:17, 26:12)