Troti do nove visoke zmage

Novomeški Troti nadaljujejo z dominantnimi predstavami, tokrat je na Livadi zanesljivo padla tudi Gorica.

Novomeščani so od samega začetka zagospodarili na terenu in si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost (19:9). Goričani so jo v naslednji minuti nekoliko znižali, temu pa je sledila še močnejša ofenziva Trotov. Z odlično igro v obrambi so kontrolirali tekmo in na polčasu vodili za 18 točk (47:29). V tem stilu so nadaljevali tudi v drugem polčasu in po seriji 15:1 je bila tekma sredi tretje četrtine že popolnoma odločena.

Pri domačih so se med strelce vpisali vsi košarkarji, dvomestno število točk pa so dosegli Jaka Klobučar (11), Kim Klavžar (10) in Aleksander Hočevar (10). Pri Gorici, ki je tokrat igral brez Jana Močnika, je 21 točk dosegel Jaka Ristovski, 15 pa jih je dodal Žan Petejan.

Troti – Gorica 86:61 (21:17, 26:12, 19:9, 20:23)