Tretji zaporedni skalp za vodstvo Toronta

S tretjo zaporedno zmago (105:99) je Toronto v gosteh na krilih Kawhija Leonarda v finalu Vzhoda naredil popoln preobrat. Z vodstvom 3:2 v zmagah jih od velikega finala loči le še ena dobljena tekma, za to pa bodo na domačem parketu imeli priložnost že v noči na nedeljo.

Prvič v letošnji sezoni je Milwaukee izgubil tretjič zapored. Domači košarkarji so v prvi četrtini že vodili za 14 točk (4:18), a se je Raptorjem hitro uspelo strezniti iz uvodnega transa. Do konca polčasa je bila prednost Buckov relativno minimalna. Vodstvo so sicer uspeli držati do zadnjih minut, kjer pa je Toronto pritisnil na plin. Gostje so uspešno zaključevali napade in si nabrali spodobno prednost pred končnico. Poslednji udarec je Milwaukee zadal z dvema zaporednima trojkama Giannisa Antetokounmpa in Brooka Lopeza s katerima je 2 minuti in pol pred koncem izenačil izid (93:93). Do konca tekme so Buckse pokopale hitre osebne napake, ki so jih košarkarji Toronta znali kaznovati s prostimi meti in tako točko za točko višali prednost do zadnjega piska sirene.

Prvo ime tekme je bil znova Leonard ki je dosegel kar 35 točk, od tega kar 15 v zadnji četrtini. Ob tem je prispeval še devet podaj in pobral sedem žog pod obročem. “Ni me strah. Zato sem treniral poleti, želim si samo zmagati. Gre za to, da sem agresiven in ne bežim od ničesar,” je Leonard odločen, da popelje Toronto v prvi veliki finale Lige NBA. Tam bi se udaril z »nadzemeljskim« Golden Stateom, ki v zadnjih obračunih sezone pričakuje povratek Kevina Duranta. Spomnimo se, Kawhi Leonard je bil MVP finala leta 2014, ko je s San Antoniem osvojil svoj prvi šampionski prstan.

“Pot do zmage je bila težka, a najbolj pomembno je, da smo jo dosegli,” je po zmagi dejal strateg Toronta Nick Nurse, medtem ko je absolutni junak dvoboja Leonard dodal: “V začetku dvoboja je bilo naravnost ‘nevihtno’. Izjemno vesel sem današnje zmage, a našega dela še nismo dokončali.”

Za tretji zaporedni skalp Bucksov v seriji sta vidni delež prispevala še novopečeni oče Fred VanVleet s 7 trojkami (osebni rekord) in skupno 21 točkami ter Kyle Lowry s 17 točkami. Po tem ko je Milwauke suvereno povedel z 2:0, je zdaj pred težko nalogo da na kanadskih tleh izsili sedmo tekmo in potencialno možnost za napredovanje.

“Ne bomo se predali. Smo najboljše moštvo v ligi, ni predaje. Moramo pokazati vse in dati vse od sebe,” je po tekmi bodril soigralce in navijače najučinkovitejši v domači zasedbi Giannis Antetokounmpo (24 točk). Za Bucske je Eric Bledsoe je prispeval 20 točk, Malcolm Brogdon pa je tekmo končal z 18 točkami in 11 skoki. “V tej sezoni smo se pokazali kot zelo odporna in trdovratna ekipa. Smo v težkem položaju, a naredili bomo vse, da zmagamo na naslednji tekmi v Torontu,” je po porazu delil misli svojega prvega zvezdnika trener Milwaukeeja Mike Budenholzer.