Tretja zaporedna zmaga Zmajev v ABA ligi

Moštvo Cedevite Olimpije je v Areni Stožice na sobotnem obračunu osmega kola regionalne lige zabeležilo še tretjo zaporedno zmago v tem tekmovanju. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so pred domačimi navijači z 79:59 premagali Mornar-Barsko zlato.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v Stožicah podaljšali niz regionalnih zmag. V osmem kolu so premagali polfinaliste iz minule sezone, košarkarje Mornarje iz Bara, z rezultatom 79:59 in na ta način zabeležili tretjo zaporedno zmago, skupno peto v tej sezoni. Pred ljubljanskim kolektivom sta le še dve tekmi, nato pa bo sledil tekmovalni premor, ki ga prinaša reprezentančna akcija.

Zeleno-oranžni so v uvodu tekme povedli s 5:0. Lepo prednost so v svojih rokah držali prvih osem minut srečanja, nato pa so se jim gostje začeli približevati. Do konca četrtine so prišli na tri točke zaostanka (24:21). V drugem delu so Zmaji znova stopili na plin, vodili že za devet točk (39:30), na odmor pa odšli s šestimi točkami prednosti (42:36).

V drugem delu so košarkarji Mornarja rezultat najprej izenačili na 42:42, v nadaljevanju pa si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti. Ob koncu tretje četrtine je bil rezultat 56:54 za domačo zasedbo. Tekmo so Ljubljančani odločili v zadnji četrtini, ki so jo dobili za kar 18 točk. S končnim rezultatom 79:59 so slavili tretjo zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju.

Najbolj razigran med košarkarji Cedevite Olimpije je bil Jacob Pullen z 19 točkami ter petimi asistencami. 11 točk sta v svojo statistiko vpisala še Zach Auguste in Jaka Blažič.

Cedevita Olimpija bo v prihajajočih dneh odpotovala v Podgorico, kjer se bo v sredo ob 19.00 v petem kolu 7DAYS EuroCupa pomerila z Budućnostjo VOLI, takoj za tem pa se bo podala še v Beograd, kjer bo prihodnjo nedeljo ob 12.00 gostovala pri Megi Basket.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, trener KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je zahtevna tekma. Po odigranih dveh podaljških na sredini tekmi proti nemškemu Ulmu so se fantje na tej tekmi res izkazali. Garali so en za drugega in prikazali odlično igro v obrambi, na sploh pa lepo moštveno predstavo. Vsi so pripomogli k tej zmagi, kar me veseli.«