Split na koncu boljši od Krke

Naši košarkarji so v tekmi 8. kroga AdmiralBet ABA lige izgubili v gosteh s Splitom s 77-87 (14-20, 19-18, 23-24, 21-25) in ostajajo še brez gostujoče zmage. Krkaši so bili sicer ves čas blizu domačim, a so ti večji del tekme vzdrževali prednost in na koncu zasluženo zmagali.

Krkaši, ki so še vedno brez Andreja Stavrova, Jureta Špana in Leona Stergarja, so začel v petorki Rok Stipčević, Luka Lapornik, Miha Škedelj, Jan Kosi in Jurij Macura. Na začetku sta se moštvi izmenjavali v vodstvu. Krkaši so po trojki Lapornika v 7. minuti povedli z 12-9, domači pa so prvo četrtino končali z delnim izidom 11-2 za vodstvo z 20-14. Začetek druge četrtine je bil odličen za Krko, ki je naredila delni izid 13-1 in po 15. minutah vodila s 27-21. Na začetku 17. minute je bilo 31-26 za Krko, potem pa so domači dosegli devet zaporednih točk ter bo polčasu vodili z 38-33.

Krkaši so bolje začeli tudi tretjo četrtino, lovili domače in jih sredi tretje četrtine ujeli ter povedli z 48-46, nato pa popustili. Domači so z delnim izidom 12-0 prišli do dvomestne prednosti (58-48), po treh četrtinah pa so vodili z 62-56. Krkaši, ki so v končnici tretje četrtine ostali brez Hasahna Frencha, ki si je po prekršku nad njim poškodoval koleno, so dosegli prvih pet točk v zadnji četrtini in zaostajali le še za točko (62-61). Potem pa jim je Split spet ušel in sredi zadnje četrtine ponovno vodil za 10 točk (73-63). Krkaši se niso predajali in se po košu Lapornika v 37. minuti približali le na koš zaostanka (75-73), nato pa jim je dokončno zmanjkalo moči in domači so prišli do zelo pomembne zmage.