Tratnik vrnil Slovan na vrh 2. SKL

Minuli vikend so košarkarji 2. SKL odigrali 17. kolo sezone. Zaradi epidemioloških razmer so bile ponovno odigrane samo 4 tekme. Igralec kroga je bil znova Igor Tratnik, ki je s 39 točkami pomagal Slovanu na vrh lestvice.

Na prvi tekmi kroga so košarkarji Slovana gostovali v Portorožu. V prvem polčasu smo spremljali napet boj, vendar so gostje v tretji četrtini prevzeli pobudo in si pred zadnjim delom srečanja zagotovili 11 točk prednosti. Te domačini niso uspeli ujeti in so na koncu izgubili z izidom 77:86. Za Primorce je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Andraž Rogelja. Kar 39 točk pa je za Slovan dosegel prvi strelec lige Igor Tratnik.

Še druga ekipa iz prestolnice VBO Ljubljana je doma gostila košarkarje Celja. Gostje so skozi celotno srečanje kazili svojo premoč, ter ga na koncu dobili z ogromno prednostjo ob rezultatu 63:100. Pri varovancih Miloša Šporarja je bil najbolj razigran 30-letni Tomaž Jereb, ki je dosegel 22 točk, 5 skokov, 5 podaj in ukradel 2 žogi. Za Ljubljano se je z 18 točkami najbolje izkazal center Gašper Potočnik.

Na zadnji sobotni tekmi so Žoltasti Troti gostili Brinox Medvode. Gostje so v srečanje stopili bolje in po 10 minutah odšli na premor s 4 točkami prednosti. Nato so se prebudili košarkarji Kobala in dobili vse tri naslednje četrtine. Na koncu so na Livadi slavili z 79:65. Pri Novomeščanih je bil znova najbolj razpoložen Domen Janc. Tokrat je dosegel 16 točk, 5 skokov in 6 asistenc. Jan Brenkuš je bil s 23 točkami najbolj natančen košarkar Medvod.

Zadnja tekma kola se je igrala v nedeljo, ko so košarkarji Litije gostovali v mariborski Luknji. To je bilo najbolj izenačeno srečanje kroga. Nobena od ekip se ni uspela odlepiti za več kot 10 točk. Na koncu so z rezultatom 69:72 dvoboj dobili gostje. V njihovih vrstah sta bila s 17 točkami najbolj vroča Jaka Stemberger in Dragan Pušič. Za AKK Branik je bil najuspešnejši Armin Hrstić, ki je dosegel 24 točk.

Po odigranih tekmah so košarkarji Slovana znova zavzeli vrh lestvice. Z boljšo koš razliko so prehiteli LTH Castings.