Slovenski večer v Španskem prvenstvu

Včeraj so nastopili vsi Slovenci v španski ACB ligi. Prepelič je z dobrim metom pomagal Valencii premagati svoj bivši klub Real Madrid. Samarjeva organizacija pa je bila ključ do še ene zmage Fuenlabrade.

Včeraj je v predmestju Madrida, Fuenlabradi gostovala euroligaška Baskonia. Domači košarkarji se nasprotnika iz najboljšega evropskega tekmovanja niso ustrašili. V prvem polčasu smo spremljali izenačen dvoboj. Vendar pa so v tretji četrtini Samar in soigralci povsem nadigrali goste. V zadnjo četrtino so krenili s 16 točkami prednosti. To je bilo tudi dovolj, saj so na koncu slavili z izidom 84:70. V vrstah Fuenlabrade je najbolj izstopal 2.13m visoki Dušan Ristić, ki je dosegel 27 točk in ujel 10 skokov. Ponovno se je izkazal tudi mladi Slovenec Žiga Samar, ki je bil nezgrešljiv pri metu za 2. Na koncu je dosegel 12 točk, 4 skoke in 7 asistenc.

V Španski prestolnici je včeraj gostovala Valencia, katere člana sta tudi naša reprezentanta Klemen Prepelič in Mike Tobey. Real je sicer veljal za favorite, vendar gostov to ni zmotilo. V srečanje so vstopili agresivno. Prvi polčas dobili za 3 točke. Tudi v nadaljevanju smo spremljali zelo izenačeno srečanje. 3.6 sekunde do konca je Sergio Llull zadel trojko in približal Real na točko. Na žalost domačih navijačev je bilo to prepozno in so izgubili srečanje z 93:94. Pri košarkarjih Madrida je bil najbolj vroč prav Llull, ki je dosegel 17 točk. Za Valencio sta po 16 točk prispevala 28-letni Jasiel Rivero in Slovenec Klemen Prepelič. Tudi Tobey je k zmagi dodal svoj košček mozaika. V 12 minutah igre je dosegel 5 točk. Anthony Randolph se za Real ni uspel vpisati med strelce.

Po krogu Real še naprej ostaja na vrhu lestvice. Valencia je trenutno z dvema tekmama manj na 4. mestu. Fuenlabrada pa se je z novo zmago prebila na 14. mesto.