Tesna končnica in zmaga Heliosa

V petkovi tekmi 15. kola sta se po osemnajstih dnevih spet srečala Helios Suns in Terme Olimia Podčetrtek. Po napeti končnici so se Domžalčani maščevali za poraz, ki so ga doživeli v Podčetrtku pred koncem leta 2020. Še dve tekmi za zaključek 15. kola 1.SKL bosta odigrani jutri.

1.SKL, 15. kolo
Petek, 15. januarjaHELIOS SUNS : TERME OLIMIA PODČETERTEK 68:67 (24:18, 14:21, 16:12, 14:16)
Helios Suns: Bratec 16, Šikanič 4, Joseph 4, Mahkovic 10, Vujasinović 9, Hirschmann 8, Keely 8, Prepelič 9 .
Terme Olimia Podčetrtek: Škorjanc 17, Boršič 2, Ž. Švigelj 5, Sevšek 6, Cerkovnik 14, Popadić, A. Švigelj 3, Atanacković 20.

Košarkarji Helios Suns so se oddolžili Termam Olimia za poraz konec decembra in vpisali dvanajsto zmago v 1. SKL. Domžalčani so si tri tekme pred koncem prvega dela že zagotovili mesto med prvimi petimi ekipami, ki bodo tekmovanje nadaljevale v ligi za prvaka, Podčetrtani (9-6) pa se bodo morali še malce potruditi. Tako kot v Podčetrtku je bila tudi tekma v Domžalah napeta do zadnjih sekund, zmagovalca pa je na koncu odločila ena žoga. Gostje so v zadnjem napadu dvakrat zgrešili za zmago, najprej prvi strelec tekme Simo Atanacković (20 točk, met iz igre 6:20, 19 skokov) po prodoru preko celega igrišča, nato pa še Gašper Sevšek iz odbojke. Obe ekipi sta sicer nastopili oslabljeni. Pri domačih sta manjkala prvi skakalec Mihailo Sekulović in mladi Urban Oman, pri gostih pa prvi strelec in podajalec Sandi Čebular. Vlogo slednjega sta poleg Atanackovića nadomestila Gašper Škorjanc (17 točk), ki je 31 sekund pred koncem vrnil Podčetrtek v igro za zmago po zaostanku 66:61 tri minute pred koncem, ter Anže Cerkovnik s 14 točkami in 11 skoki. V vrstah Helios Suns sta do dvomestnih številk prišla le Aljaž Bratec, ki je v vsakem polčasu dosegel po osem točk, ter Blaž Mahkovic, ki je v prvem delu zbral pet točk, v zadnji četrtini pa še pet.
Helios Suns do konca prvega dela čakata dve gostovanji, najprej 27. januarja v Šenčurju, Terme Olimia Podčetrtek pa bodo doma igrale s Hopsi in Rogaško, vmes pa v gosteh z GGD Šenčurjem.