Dallas po napeti končnici priznal premoč Bucksom

Košarkarji Dallasa so na gostovanju pri Milwaukeeju po napeti končnici izgubili s 112:109. Kadrovsko oslabljeni Mavsi so se srčno borili, na koncu pa je zmanjkalo tudi nekaj sreče. Pri gostih je bil znova najboljši Luka Dončić, ki je dosegel 28 točk, 13 podaj in 9 skokov.

V odločilnih trenutkih tekme je dve zaporedni trojki za Buckse zadel Chris Middleton in zvišal na 109:105. Minuto in 35 sekund pred koncem je Dončić s košem znižal zaostanek na 2 točki, a bil takoj v naslednji akciji za izenačenje neuspešen pri polaganju. Dobro ga je oviral Brook Lopez, ki se je dotaknil žoge.

Toda na drugi strani, manj kot minuto do konca, je met zgrešil tudi Jrue Holiday, Mavsi pa so dobili zadnji napad, ki bi jim s trojko prinesel zmago. Glavni trener Rick Carlisle, ki je imel na voljo minuto odmora, te presenetljivo ni vzel in pustil svoje varovance, da zaključijo tekmo.

Dolgo trojko je sprva zgrešil Trey Burke, a je žogo v napadu ujel Willie Cauley-Stein. Ta je romala v roke Kristapsa Porzingisa, ki se je hitro odločil za met z devetih metrov in grdo zgrešil. Middelton je nato z dvema prostima metoma le še potrdil domačo zmago. Po minuti odmora  je Dončić sicer znižal s polaganjem, a sta na semaforju ostali le še dve sekundi. Lopez je nato zgrešil zadnji prosti met, Luka pa je s svoje polovice želel izsiliti podaljšek. Prazavprav ni dosti manjkalo pa bi se to zgodilo.

Razmišljal sem, da bi vzel minuto odmora za zadnji napad, a Milwaukee bi postavil obrambo. Imeli smo dva meta za vodstvo,” je svojo odločitev pojasnil Carlisle. Dončić, ki je bil ob zadnjih  zgrešenih metih vidno nezadovoljen, pa je dejal: “Tako se je odločil trener. Če bi zadeli, bi zdaj vsi hvalili njegovo odločitev.”