SPOMINI: 4 leta od najdaljše tekme v zgodovini ABA lige!

Marca 2016 sta Union Olimpija in Partizan NIS odigrala zgodovinsko tekmo s kar štirimi podaljški. Končno zmago je iz Tivolija odnesla Olimpija, ki je tekmo dobila s 118-115. Tekma velja za edino s štirimi podaljški, v zgodovini ABA lige.

Košarkarji Union Olimpije so zbrali kar 56 skokov (37 obrambnih in 19 napadalnih), kar velja za rekord. Rekordni dosežki pa se tu še ne končajo. Sava Lešić, ki je takrat branil barve Ljubljančanov, je zbral kar 21 skokov, več pa sta jih na eni tekmi dosegla zgolj dva košarkarja ABA lige.

Kar trije košarkarji so na parketu prebili več kot 50 minut, Kevin Jones (Partizan je igral celo 55 minut, kar je še en rekord regionalnega prvenstva.

Dosežen je bil tudi impresiven strelski izkupiček. Jamar Wilson je za Partizan zbral 42 točk, kar je drugi najboljši rezultat v zgodovini lige (več jih je na eni tekmi dosegel zgolj Milan Gurović, kar 45). Prvi strelec Olimpije je bil Lešić z 31 točkami.

Union Olimpija – Partizan NIS 118:115 (20:13, 24:22, 14:19, 13:17, 14:14, 9:9, 13:13, 11:8)

Union Olimpija: Rupnik 2, Robinson 14, Hrovat 10, Mesiček, Nikolič 8, Vučetić 6, Lapornik 25, Lešić 31, Mahkovic 4, Zakis 18, Čančar.

Partizan NIS: Cvetković 19, Aranitović, Jones 31, Murić 7, Marinković, Vitkovac 12, Koprivica, Milutinović, Williams 4, Vrabac, Wilson 42.

Avtor: Timotej Prosenc