Slovenija zlahka do zmage, Litva že v težavah?

Skupina smrti v kateri igra Slovenija je prešla še drugi igralni krog, ki je prav za slovensko reprezentanco minil dokaj enostavno. Ekipo Madžarske so Slovenci zlahka premagali z rezultatom 103:88. Več zanimivosti pa so prinesli ostali dvoboji v skupini B.

Slovenija je že na začetku povedla z 8:0 in vodstvo vse do konca ni bilo pod vprašajem. Priložnost so dobili vsi slovenski košarkarji, vodstvo pa je bilo dovolj veliko, da so se lahko spočili vsi najpomembnejši členi ekipe.

Čeprav smo najprej opisali tekmo Slovenije, je bila ta zadnja oziroma večerna tekma dneva, ki je bil prežet z dvoboji. Na prvem dvoboju dneva sta se pomerili ekipi Nemčije in Bosne in Hercegovine. Po prvem polčasu je zaradi odličnih partij Jusufa Nurkića in Džanana Muse kazalo, da bo Bosna morda izvlekla zmago. Vodili so z rezultatom 47:42, a prišla je tretja četrtina, ki so jo z rezultatom 28:11 dobili Nemci. Pred domačimi navijači so tekmo mirno odpeljali do konca in se veselili svoje druge zmage v skupini B. Dennis Schroder je dosegel 18 točk in 9 podaj, 18 pa jih je dodal še Franz Wagner. V bosanskih vrstah sta bila najboljša Musa s 30 točkami in Nurkić z 21 točkami in 7 skoki.

Litva in Francija sta se pomerili, obe ekipi pa sta potrebovali zmago. Litvo je premagala Slovenija, Francijo pa domača Nemčija. Prvo četrtino so dobili Litvanci, prvi polčas so dobili Litvanci, tretjo četrtino pa so prav tako dobili Litvanci. Ob vstopu v zadnjo četrtino so vodili za šest točk, takrat pa so, podobno kot proti Sloveniji, v zadnjih minutah izgubili vodstvo in tudi tekmo. Jonas Valančiunas je dosegel 15 točk in 8 skokov s slabim metom, solidno pa so se dokazali še Brazdeikis, Jokubaitis in Grigonis, ki so dosegli preko 12 točk. Odpovedala pa sta Sabonis in Kuzminskas. Francozi so končno zmago z rezultatom 77:73 dosegli na ramenih Evana Fournierja, ki se je po tekmi z Nemci zbudil in dosegel 27 točk, 5 skokov in 3 podaje. Nihče od Francozov ni presegel meje desetih točk. Tarpey in Gobert sta jih dosegla po 8, Yabusele pa 9.