Naša izbrana vrsta je nadigrala vzhodne sosede

Odigrano je bilo današnje zadnje srečanje skupine med Slovenijo in Madžarsko. Po nič kaj razburljivem srečanju je slavila naša izbrana vrsta z rezultatom 103:88. Je pa to srečanje koristilo našim košarkarjem, saj so se nosilci igre na čelu z Luko Dončićem, lahko vsaj nekoliko spočili.

Naša izbrana vrsta je začela v enaki postavi kot prvo srečanje, Aleksej Nikolić, Luka Dončić, Jaka Blažič, Vlatko Čančar in Mike Tobey. Medtem, ko so Madžari začeli z naslednjo peterico, Rosco Allen, Akos Keller, David Vojvoda, Szilard Benke in Benedek Varadi.

Prvi skok so dobili Madžari, a v napadu zgrešili. Naši košarkarji so povedli po zadeti trojki Jake Blažiča. Po novi zadeti trojki Jake, je naša izbrana vrsta naredila delni izzid 8:0. Na začetku srečanja Madžari kar niso in niso zadeli. Poteza prve četrtine, alley-oop Luke do Vlatka, rezultat 13:2 in prva minuta odmora madžarskega selektorja. V prvi četrtini so se naši košarkarji kar nekoliko poigrali z nasprotniki in četrtino zaključili z rezultatom 29:16.

V drugi četrtini smo spremljali podobno igro kot v prvi, zgodilo se ni nič presenetljivega. Polčas se je zaključil z rezultatom 54:33. Prve minute je dobil tudi Žiga Samar. Tako je igralo kar 11 košarkarjev, priložnost ni dobil le Luka Rupnik.

Drugi polčas so Madžari začeli dobro, se nekoliko približali, a so naši košarkarji stvari kmalu postavili nazaj na svoje mesto. Luka je trojke zadeval kot za šalo, svoje pa so dodali tudi ostali. Nasprotnike so razbijali iz vseh strani. Pet minut pred koncem četrtine je naša izbrana vrsta vodila z rezultatom 72:45. Sledilo je nekaj dobrih potez Madžarov, tri minute pred koncem četrtine pa je nasmejan parket zapustil tudi Luka Magic.

Zadnjo četrtino so začeli naši košarkarji, a bili prvi napad neuspešni. So pa v svojem prvem napadu zadeli Madžari, nad Perlom je bil ob metu storjen prekršek zato je metal še prosti met, ki ga je zadel. Zatem je na parket stopil tudi Luka Rupnik, tako so priložnost dobili vsi naši košarkarji. Luka Dončić zadnjo četrtino ni več igral.

Najučinkovitejša posameznika srečanja sta bila, Luka Dončić pri naši izbrani vrsti in Zoltan Perl pri madžarski izbrani vrsti.