Slovenija z evropskega prvenstva odhaja z 11. mestom

Slovenska reprezentanca fantov U20 je na svoji zadnji tekmi evropskega prvenstva v Tel Avivu premagala Črno goro (75:73) in zasedla končno 11. mesto.

V izenačenem obračunu je Slovencem v obrambi največ težav povzročal Marko Simonović, nov član kluba Cedevita Olimpija. Pri slovenskih košarkarkarjih sta bila najbolj razpoložena Miha Škedelj (8 točk v prvem polčasu) in David Kralj (12 točk v prvem polčasu) in v prvem polčasu za ekipo dosegla več kot polovico točk. 50 sekund do konca tekme so Črnogorci le nevtralizirali slovensko prednost in se približali na 2 točki zaostanka. Zadnje točke za slovenijo je pol minute pred zadnjo sireno dosegel Nejc Klavžar, kar je bilo dovolj za uspeh mladih slovenskih košarkarjev.

David Kralj je v statistiko vpisal 23 točk in 5 skokov, Miha Škedelj 21 točk in 8 skokov, odlično je v drugem delu igral tudi Nejc Klavžar, ki je tekmo končal pri 11 točkah in 7 podajah.