Slovenci do 18 let po tesnem zaključku klonili proti Grčiji

Slovenska reprezentanca do 18 let je v boju za sedmo mesto klonila proti grški reprezentanci. Po močnem začetku je bila odločilna druga četrtina, ki so jo nasprotniki dobili z delnim rezultatom 12:21. Za slovensko reprezentanco je največ točk dosegel Urban Kroflič, in sicer 16.

SLOVENIJA : GRČIJA 62:66 (20:19, 12:21, 13:5, 17:21)
Strelci za Slovenijo: Padjen 5, Ličan 5, Popovič 9, Hrabar, Kroflič, Bandelj 9, Dizdarevič 3, Hostnik, Rener 5, Pirš 6, Plut, Tratar 4

STATISTIKA

Slovenska reprezentanca do 18 let je s porazom zaključila evropsko prvenstvo v Nišu. Z razliko le štirih točk so klonili proti grški reprezentanci. Minuto pred koncem tekme je bil rezultat še izenačen, nato pa so nasprotniki ponovno prevzeli vodstvo in ga ohranili do zaključka. Odločilna je bila predvsem druga četrtina, ko so Grki pridobili največ prednosti (12:21). Slovenci so bili bolj natančni pri metu za tri točke (28%-23%), priborili pa so si tudi več ukradenih žog (14-8). Najboljši strelec tekme je s 16 točkami postal Urban Krofilč. Slovenska reprezentanca je tako evropsko prvenstvo zaključila na osmem mestu.