Slaba noč za Dallas, Clippersi izenačili

Luka Dončić na tekmi proti Los Angeles Clippers

Dallas je izgubil na četrti tekmi serije proti Clippersom. Po tem, ko so slednji dvakrat izgubili na domačem parketu, se je enako zgodilo tudi Dallasu, ki pred domačimi navijači ni zmagal. Zdi se, da so Kawhi in druščina našli recept za igro Mavericksov, veliko vlogo pri porazu pa je igral katastrofalen met iz igre varovancev Ricka Carlysla.

Kot smo zapisali včeraj, je bil Lukov nastop na tekmi vprašljiv zaradi poškodbe vratu. Pokazalo se je, da mu “heksenšus” še vedno nagaja. To je igralo veliko vlogo pri celotni igri Dallasa, saj ta ni stekla kot bi morala. Luka je dosegel 19 točk, 6 skokov in 6 podaj. Velika težava je bil tudi njegov met (za dve 9:24, za tri 1:7, prosti meti 0:5). Dallas je na tekmi vodil z rezultatom 6 proti 5, a je bilo to tudi zadnje vodstvo. Clippersi so se odcepili in na koncu zmagali s 106:81. Kristaps Porzingis je dosegel 18 točk in 5 skokov, Boban Marjanović pa je v petnajstih minutah prispeval 12 točk.

Zrcalno igro pa so prikazali njihovi nasprotniki. Kawhi Leonard je dosegel 29 točk, 10 skokov, 3 podaje, 2 blokadi in ukradeni žogi. Paul George je 20 točkam dodal še 9 skokov in 3 podaje. Reggie Jackson je prispeval 15 točk, Nicolas Batum 10 in Marcus Morris 9. Prav spremembe v igri, ki jih je opravil Ty Lue so jeziček na tehtnici prevrnile na stran ekipe iz Kalifornije. Več minut za Rajona Ronda, igranje brez centra, napadanje rakete in uporaba Jacksona zgolj kot “scorerja” so pomembne spremembe v seriji.