Anadolu Efes je prvak Evrope!

Anadolu Efes je novi prvak Evrolige

Ekipa turškega Anadolu Efesa so evropski prvaki. V finalu zaključnega turnirja Evrolige so v Kölnu premagali Barcelono z rezultatom 86:81. Naslova evropskih prvakov se pri Efesu veselijo prvič v svoji zgodovini, izjemno sezono pa so kronali na pravi način.

Tekma je bila precej izenačena, Barcelona je v prvi in drugi četrtini vodila tudi za dvomestno število točk. Do prednosti jih je popeljal predvsem delni izid 8:0, ki so ga pričarali Brandon Davies, Leandro Bolmaro in Kyle Kuric. Ob rezultatu 25:15 pa so nastopile minute Efesa in njihov delni rezultat 9:0. Rezultat ob polčasu je bil 36:39 za turško ekipo.

(Anadolu Efes)
Vasilije Micić
: 25 točk, 5 podaj, 3 skoki, 3 ukr. žoge
Shane Larkin: 21 točk, 3 podaje
Sertac Sanli: 12 točk

Čeprav je v drugem polčasu Efes dobršen del vodil za enajst točk, se je prednost hitro stopila. Po košu Nikole Mirotića je Barcelona pet minut pred koncem izenačila na 69:69, kasneje tudi na 72:72. Zadnje minute, ki so se zdele neskončne, pa so pripadale izvajanju prostih metov in igralcem Efesa. Shane Larkin in Vasilije Micić sta bila nerešljiva uganka za večkratne španske prvake.