Skupina smrti je zaključena

Skupina B oziroma skupina smrti je do zadnjega trenutka bila boj za razvrstitev in uvrstitev v nadaljevanje Eurobasketa. Kaj vse se je dogajalo v zaključnem dnevu skupine v Kolnu?

Bosna in Hercegovina ter Litva sta imele ponovitev starega dvoboja, ki je odločal o potniku v osmino finala. Po prvi četrtini je bila zadeva izenačena, v drugi pa je Litva stopila na plin in jo dobila s kar 28-14. Vsako četrtino do konca je prav tako dobila Litva in reprezentanca BIH se je morala posloviti od prvenstva.

Slovenija in Francija sta se borili za razvrstitev od prvega do tretjega mesta. Že v prvem polčasu smo vedeli, da bomo priče izjemnemu trenutku, saj je imel Luka Dončić že 27 točk. Tekmo je zaključil s 47 točkami in s tem podrl marsikateri rekord. Najbolj pomembno pa je, da je zmagala Slovenija in zasedla prvo mesto v skupini smrti.

Zadnji dvoboj v Kolnu je pripadel Madžarom in Nemcem. Domačini so pred polno dvorano našim vzhodnim sosedom nasuli kar 106 točk, dopustili pa jih le 71.