Skromen debi Dragića

V desetem krogu Eurocupa so košarkarji Cedevite Olimpije doživeli svoj 6 poraz sezone. S 15 točkami prednosti je bila boljša Gran Canaria. Za zmaje je prvič nastopil Zoran Dragić, ki je v 20-ih minutah igre zbral skromni dve točki.

Sinoči so ljubljanski zmaji v Stožicah gostili špansko ekipo iz otoka Gran Canaria. To je bila za Ljubljančane tudi prva domača tekma v letu 2022, saj so v zadnjih tednih imeli težave z novim koronavirusom. Španci so nerazpoloženost Olimpije hitro izkoristili in si v prvi četrtini priigrali 16 točk prednosti. V nadaljevanju dvoboja varovancem Jurice Golemca ni uspelo narediti preobrata. Do konca tekme je Gran Canariji uspelo zadržali prednost 15 točk in dobiti srečanje z rezultatom 60:75.

V vrstah Cedevite je prvič v karieri nastopil tudi mlajši brat slovenskega zvezdnika Zoran Dragić. V 20-ih minutah igre se ni najbolje izkazal. Pri treh metih je bil uspešen zgolj enkrat. Svojima točkama je dodal še 2 skoka, 2 podaji in izgubil 3 žoge. Najbolj razpoložen pri zmajih je bil Ferrell, ki je dosegel 11 točk. Po 10 sta jih dodala tudi Ejim in kapetan Jaka Blažič.

Ljubljančani so tako doživeli 6 poraz v letošnji sezoni Evropskega pokala. To jih trenutno uvršča na 8. mesto skupine. Prav 8 ekip pa bo tudi napredovalo v izločilne boje.