Nov rekord Ljubljančana

Sinoči so košarkarji Dallas Mavericksov gostili kanadski Toronto. Z rezultatom 98:102 so dosegli svojo 26. zmago. Najbolj razpoložen je bil Luka Dončić, ki je dosegel 41 točk. To je tudi njegov najboljši strelski izkupiček v letošnji sezoni.

Domačini so danes ponoči proti Raptorjem lovili svojo četrto zaporedno zmago in pri tem bili tudi uspešni. V srečanje so sicer bolje stopili varovanci Nicka Nursea in prvo četrtino dobili z izidom 31:27. To pa so telički iz Teksasa hitro spremenili in na polčas odšli s točko prednosti. Tudi v nadaljevanju smo spremljali napet obračun. Ekipi sta si prednost izmenjali kar 22krat, 7krat sta bili izenačeni. Na koncu si je domačinom le uspelo priigrati 4 točke prednosti in zmagati z rezultatom 98:102

Za Mavse je bil najbolje razpoložen 22-letni Ljubljančan, ki je v 42ih minutah igre dosegel svoj rekord sezone 41 točk, 14 skokov in 7 podaj. Izredno uspešen je bil tudi iz črte prostih metov. Iz 12 poskusov je bil uspešen kar 11krat.