Škofjeločani nadigrali Ljubljančane

V Škofji Loki je bila v petek zvečer odigrana tekma med LTH Castingsom in Ljubljano, prepričljivo pa so jo s 94-58 dobili prvi. Škofjeločani so tako sezono v 2. SKL pričeli z dvema zmagama, Ljubljančani pa so izgubili še drugič zapored.

LTH CASTINGS – LJUBLJANA 94:58 (20:16, 29:16, 23:13, 22:13)

V Športni dvorani Poden je Škofja Loka tekmo pričela v postavi Matic Vesel, Luka Grum, Tim Lotrič, Erik Kralj in Dominik Vršnik, Ljubljana pa je začela s peterko v kateri so bili David Križanič, Žiga Grobovšek, Erik Groznik, Žan Đogić in Jakob Stražar. Ljubljančani so pričeli bolje, saj so s trojko in košem za dve točki Stražarja, ter polaganjem Đogića hitro povedli z 0-7. Škofja Loka se je v nadaljevanju srečanja vrnila v igro in do prvega odmora zrežirala preobrat (20-16). V drugi četrtini so Škofjeločani zaigrali mnogo bolje. Domači košarkarji so zadevali z vseh strani, veliko pove tudi podatek, da so na celotnem obračunu kar štirje Škofjeločani presegli mejo desetih točk, še nekaj pa jih je bilo izjemno blizu. Erik Kralj je ob izteku četrtine postavil izid polčasa 49-32.

V drugem polčasu se je prednost gostiteljev samo še povečevala, največ so vodili za 36 točk. Prva domača strelca sta bila s po 14 točkami Vršnik in Kralj, medtem ko se je pri gostih najbolj izkazal Erik Groznik s 17 točkami in 7 skoki.

Obe moštvi bosta znova na delu 10.10., Ljubljana bo doma gostila Celje, LTH Castings pa bo igral v Medvodah.

Avtor: Timotej Prosenc