Gorica do prve zmage

V Novi Gorici, v dvorani OŠ Milojke Štrukelj so se včeraj pomerili košarkarji KD Nova Gorica mladi in Brinox Medvod. Gorica se je veselila prve zmage v 2. SKL (69-58), potem ko so v prejšnjem krogu položili orožje proti LTH Castingsu. Medvode so vpisale še drugi zaporedni poraz.

GORICA – MEDVODE 69:58 (20:15, 11:18, 18:9, 20:16)

Začetek srečanja je minil v znamenju gostov. Kazalo je, da je Gorico v domači dvorani pestila manjša trema, saj so v prvih treh minutah dosegli zgolj točko in prejeli kar 8 košev. V napadu so zgrešili nekaj metov in Medvode so prišle do zgodnjega vodstva z 1-8. Domači so zahtevali minuto odmora, po kateri pa so hitro razbili prednost gostov, ki je bila celo njihova največja na tekmi. Takoj nato so namreč preko Daneja Tavčarja in Marka Marcetiča odgovorili z dvema metoma za tri točke in prednost Medvod povsem znižali. V naslednjih minutah je bila tekma izenačena, pred zaključkom četrtine, pa so si nekoliko večjo prednost priigrali Goričani (20-15), potem ko je trojko zadel Jaka Ristovski. V drugi četrtini smo spremljali zrcalno slike prve, saj so bili tokrat košarkarji Medvod tisti, ki so v prvih treh minutah uspešno lovili nasprotnika. V četrti minuti je tako Jure Bavdek, ki je bil z 11 točkami tudi prvi strelec gostov, Medvodam priigral novo vodstvo (24-25). Moštvi sta bili v preostanku četrtine znova povsem skupaj, David Purić pa je Medvodam 5 sekund pred iztekom polčasa priigral minimalno prednost (31-33).

Tretja četrtina je bila polna preobratov. Najprej je že kazalo, da bodo pobudo znova prevzeli gostje iz Medvod, nato pa so se Goričani po minuti odmora v 6. minuti pobrali in povedli. Marko Marčetič, Anže Vinazza, Miha Lipičar in Žan Petejan, ki je bil z 21 točkami prvi strelec obračuna, so poskrbeli, da so domači v zadnjo četrtino vstopili s prednostjo 49-42. V zadnji četrtini večjih preobratov ni bilo, saj so gostitelji uspešno držali priigrano prednost. 34. minuti tekme so povedli s celo +13, kar je bilo najvišje vodstvo na tekmi in postalo je jasno, da je kapital prevelik za košarkarje Medvod.

V tretjem krogu bo Gorica gostovala v Sežani, Medvode pa bodo doma gostile Škofjeločane.

Avtor: Timotej Prosenc