Šiško prvi asistent ob porazu z Milanom

V torek so košarkarji Bayerna gostovali v Milanu. Ekipi sta odigrali prestavljeno tekmo 30. kroga. V nje so bili boljši Italijani. Za nemškega velikani se je izkazal tudi slovenski reprezentant Žan Mark Šiško, ki je odlično razigraval svoje soigralce.

Pred skoraj 5000 glavo publiko so se košarkarji Milana in Bayerna pomerili na obračunu 30. kola. Tekmo so bolje začeli Nemci in po prvem polčasu vodili za 3. V nadaljevanju so doživeli padec v igri. Italijani so dobili tretjo četrtino z 9 točkami prednosti. Gostom se je v zadnjih 10 minutah Milanu uspelo približati, vendar jim ni uspelo povesti. Armani je na koncu slavil z 84:77.

Pri Italijanih se je najbolj izkazal Nicolo Melli. V statistiko je vpisal 11 točk, 13 skokov od tega kar 6 v napadu in 6 asistenc. Pri Nemcih je bil znova najbolj razpoložen Lučić, ki je dosegel 26 točk. Svojo minutažo je dobro izkoristil tudi Slovenec Šiško. V dobrih 27 minutah igre je dosegel 5 točk, ukradel 2 žogi in bil s 6 podajami prvi podajalec svoje ekipe.

Milano se je z zmago prebil na 3. mesto lige. Med tem ko Bayern z 2 tekmami manj zaseda 8. mesto.