Ilirija z novim trenerjem do prve zmage v Ligi za prvaka

Košarkarji Ilirije so v torek v Hali Tivoli gostili Šenčur. Ljubljančanom je uspelo priti do prve zmage v drugem delu lige. Igralec tekme je postal razpoloženi Miha Cerkvenik.

V dvorani pod rožnikom smo spremljali 4. kolo Lige za prvaka. Pri Iliriji je gostovala ekipa Šenčurja. Ta je pred srečanjem veljala za favorita, saj je Ilirija na uvodnih treh tekmah izgubila. Z novim trenerjem na klopi, Stipetom Modrićem, so Šiškarji odlično odprli tekmo in dobili prvo četrtino z 31:18. Gostje so se do polčasa nekoliko približali. Tudi v nadaljevanju smo spremljali podoben obračun. Ilirijani so si znova priigrali lepo prednost. Gorenci so nato skoraj zrežirali preobrat, a so se dve minuti pred koncem znova prebudila Ljubljančani in si zagotovili prvo zmago z rezultatom 88:75.

Pri Iliriji se je z 22 točkami najbolj izkazal 20-letni Miha Cerkvenik. Za Šenčur je bil z 18 točkami in 6 skoki najbolj razpoložen Ramo Rizvić.

V naslednjem kolu se bo Šencur spopadel s Heliosom. Ljubljančani pa se bodo odpravili na pot v Podčetrtek.