Sežana boj za obstanek pričela z zmago nad Celjem

Včeraj se je pričel 2. del tekmovanja v 2. SKL. Medtem, ko so moštva, ki so redni del prvenstva končala med najboljšo osmerico igrala prve tekme četrtfinala, pa so spodnja štiri moštva pričela z bojem za obstanek. V Celju si je Sežana izborila pomembni zmago na poti do obstanka, ko je ugnala Celjane s 65-79.

Ob začetku tekme so pobudo prevzeli domači, ki so s trojko Amarja Ejupa in polaganje Gašperja Sevška prišli do vodstva s 7-2. Sežančani so nato obrnili rezultat in s serijo 0-10 prišli do svojega vodstva s 7-12. Celje je nato z nekaj zaporednimi koši izid poravnalo na 14-14, so pa v zaključku četrtine vseeno znova bolje zaigrali gostje in ta del igre dobili s 15-19. V drugi četrtini so si gostje iz Sežane priborili večji kapital prednosti. V 14. minuti tekme so po trojki Žige Šturma prvič povedli z 10 točkami razlike (23-33), do premora med polčasom pa so vodstvo zvišali na 36-41.

Celjani se niso imeli namena tako zlahka predati. Po dobrih petih minutah igre v drugem polčasu so se vrnili igro in približali vsega na točko zaostanka (47-48), a do želenega vodstva niso prišli. Sežančani so pred koncem tretje četrtine znova ušli na +11, v zadnji četrtini pa so precej suvereno držali vodstvo z 10 ali 15 točkami prednosti in tako mirno prišli do končne zmage.

Najboljši strelec domačih je bil z 19 točkami Matic Perger, pri Sežani pa je 27 točk dosegel Matic Pristopnik.

KK Celje : KK Mesarija Prunk Sežana 65 : 79