Šesta zaporedna zmaga Šenčurja

Ljubljana – Uvodna tekma 26. kola lige Nova KBM je bila odigrana v Šenčurju, kjer je domači Gorenjska gradbena družba Šenčur gostil košarkarje Šentjurja. Za goste iz Šentjurja sta bili usodni prva in zadnja četrtina, kateri so domačini dobili z devetimi oziroma osmimi točkami prednosti, končni rezultat srečanja pa je bil 90:76. Najboljši strelec srečanja je bil košarkar Šentjurja Tim Tomažič, ki je dosegel 22 točk (6 skokov, 9 podaj), v dresu domačinov je 16 točk prispeval Lucas Alan Walford.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

26. kolo
Četrtek, 27. april

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 90:76 (23:14, 16:19, 24:24, 27:19)

Gorenjska gradbena družba Šenčur: Ožegović 4 (2:2), Rojc 6, Murić 14 (2:6), Ahmedović 12 (2:2), Tešić 2, Martinčič 3, Hrštić 10 (2:2) Rudovič 10, Walford 16, Barič 13.
Šentjur: Craig 7 (3:4), Tomažič 22 (7:8), Nemanič 13, Rikalo 13, Zupan 11 (2:3), Držić 3 (3:3), Glogovac 5, Kellner 2.

Košarkarji iz Šenčurja so dosegli 17. zmago, po njej so potrdili tudi tretje mesto pred vse bližjo končnico. Mesto med osem – napredovalo bo sedem ekip, pridružila pa se jim bo še Cedevita Olimpija – ima zagotovljeno tudi osmoljenka današnje tekme iz Šentjurja, po nepopolnem predzadnjem krogu je na četrtem mestu.

Preostale tekme 26. kola Lige Nova KBM bodo na sporedu med 29. aprilom in 2. majem, pari so Rogaška – Terme Olimia Podčetrtek, Zlatorog Laško – LTH Castings, Krka – Hopsi Polzela in Helios Suns – Ilirija.

Gorenjci so sijajno odprli tekmo in povedli s 7:0. V prvi četrtini so imeli absolutno prevlado na parketu in si priigrali 11 točk prednosti (21:10 in 23:12).

V uvodu tekme neprepričljivi Štajerci so v nadaljevanju le strnili svoje vrste in postopoma zmanjševali zaostanek, slabi dve minuti pred odhodom na veliki odmor je njihov primanjkljaj znašal le točko (33:34).

Gosti se pri tem niso ustavili, v 26. minuti so povedli s 53:48, a nato zelo slabo odigrali končnico tretje četrtine, ki so jo končali z zaostankom šestih točk (57:63).

Izbranci domačega trenerja Miljana Pavkovića so imeli v zadnjih desetih minutah škarje in platno v svojih rokah, v 36. minuti so povedli s 76:62, lepo prednost pa zadržali do zadnjega zvoka sirene.

V gorenjski ekipi, ki je pobrala kar 40 žog pod obema obročema, gostujoča le 25, je bil najbolj učinkovit Lucas Alan Walford s 16, v štajerski pa Tim Tomažič z 22 točkami. Slednji je dodal še devet podaj in šest skokov.

GGD Šenčur bo v prihodnjem kolu 5. maja gostoval pri Iliriji, Šentjur pa se bo dan kasneje doma pomeril z Rogaško.