Nova KBM: Krka postavila nov mejnik

Ljubljana – V Novem mestu so v 26. kolu Lige Nova KBM gostovali Hopsi s Polzele. Košarkarji Krke so postavili nov rekord v aktualni sezoni, saj so dosegli 128 točk, končni rezultat dvoboja je bil 128:88. V domači zasedbi je Miha Cerkvenik dosegel 24 točk (5 skokov), v dresu Hopsov je bil v napadu najbolj razpoložen Iztok Goltnik, ki je prispeval 22 točk.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

26. kolo
Nedelja, 30. april
KRKA : HOPSI POLZELA 128:88 (32:23, 28:21, 30:26, 38:18)

Krka: Stergar 21, Cerkvenik 24 (3:3), Stipčević 18, Škedelj 14 (2:2), Jančar Jarc 10, Smrekar 2, Špan 16 (0:1), Plut 5 (1:1), Bobnar 18.
Hopsi Polzela: Besedić 12 (1:1), Glavan 4, Grušovnik 22 (3:5), Goltnik 20, Vasilić 2, Regoršek 18 (0:2), Borišek 8 (2:2), Jošt 2 (0:2).

V obračunu ekip, ki sta bili pred dvobojem na drugem in predzadnjem mestu lestvice, je bil status favorita povsem jasen in Novomeščani so ga tudi brez težav potrdili. Krka je začasno skočila na prvo mesto, a ima tekmo več od Heliosa.

Zmago so si pravzaprav zagotovili že v prvi četrtini, ki so jo na koncu dobili za devet točk, vmes pa vodili tudi že za 15. V drugi so ostali pri enakem ritmu in naskok povečali na 16 točk (60:44).

Gostje se niso približali niti v tretji četrtini, domači pa tudi niso popuščali in so vztrajno povečevali vodstvo. V tekmi s hitrim ritmom, skorajda brez prekinitev in z malo osebnimi napakami so nato v zadnjem delu košarkarji Krke hitro prešli tudi prek meje sto točk, priložnost za igro pa so dobili tudi mlajši igralci. Tudi ob pomlajenih zasedbah na parketu pa se razlika ni zmanjšala, najvišja je bila tik pred koncem, ko je bilo + 42 (128:86), a so gostje znižali na okroglih 40.

Pri Krki so strelsko najbolj izstopali Miha Cerkvenik s 24 točkami, Leon Stergar jih je prispeval 21, po 18 pa Rok Stipčević in Anže Bobnar. Za Hopse je bil najbolj učinkovit Iztok Goltnik z 22, dve manj je dosegel Matic Grušovnik.

Krka bo zadnjo tekmo rednega dela igrala 6. maja v gosteh proti LTH Castingsu, Hopsi pa bodo dva dni pozneje gostili Helios Suns.