Rimac: “Za nami je težko obdobje. Iz dobrega položaja, smo prišli v zelo slabega”

Košarkarji Cedevite Olimpije so na nedeljskem derbiju 17. kola Lige ABA proti Koper Primorski doživeli poraz. Koprčani so bili v Areni Stožice od Zmajev boljši z 72:69.

Kriza košarkarjev Cedevite Olimpije se nadaljuje, saj ljubljanski Zmaji tudi na četrti tekmi koledarskega leta 2020 niso uspeli zabeležiti zmage. Črni niz porazov so podaljšali košarkarji Kopra Primorske, ki so v Stožicah na slovenskem derbiju 17. kola Lige ABA izbrance glavnega trenerja Slavena Rimca premagali z 72:69.

Priložnost, da se znova vrnejo v zmagovalne tirnice, bodo imeli košarkarji ljubljanskega kluba v soboto, ko jih čaka gostovanje v Beogradu pri FMP-ju.

Ljubljanski košarkarji so bili na domačem parketu blizu prvi zmagi desetletja, in še osem minut pred koncem tekme so imeli v svojih rokah sedem točk prednosti (62:55). Toda Koper Primorska je uspela v končnici tekme obračun znova obrniti v svojo korist, praktično nemogoč met za tri točke, ki je gostom prinesel zmago, pa je sekundo pred koncem dvoboja zadel Marko Luković. Ob zvoku sirene trojka Filipa Krušlina ni našla poti skozi obroč.

Najbolj razpoložen v vrstah Cedevite Olimpije je bil Jaka Blažič s 14 točkami. Marko Simonović je 12 točkam dodal štiri skoke, Codi Miller-McIntyre pa je ob 11 točkah podelil še devet podaj in pet skokov.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Pričakovali smo težko tekmo, kot vse do sedaj, saj smo v resnično negativnem nizu. Kot na prejšnjih tekmah, tudi te nismo uspeli prelomiti v svojo korist. Ko smo v zadnji četrtini vodili s sedmimi točkami razlike, in smo bili v naletu, smo izgubili ritem. Na koncu smo v zadnji četrtini dosegli zgolj 11 točk, premalo za takšno tekmo. Občutila se je tudi nervoza igralcev. Vse to je normalno. Situacija ni lahka, tudi sam ne bežim od odgovornosti. Na koncu sem se odločil, da v igro pošljem igralce, za katere sem menil, da so razpoloženi in bolj motivirani. Koper Primorska se je prikazala kot boljša ekipa, z več samozavesti. Za nami je težko obdobje. Iz dobrega položaja, smo prišli v zelo slabega.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Nahajamo se v težkem položaju. Zagotovo smo v padcu, in zelo težko je igrati na takšen način. Bojimo se vsake tekme, ne glede na to, kdo nam stoji nasproti. Stvari so se zelo hitro obrnile. Od tiste trojke ob zvoku sirene proti Partizanu NIS, pa nato tesen poraz po podaljšku proti Mornarju iz Bara, in zdaj še proti Kopru Primorski. Če bi vse te tesne tekme tudi dobili, bi bili zdaj na vrhu lestvice Lige ABA. Borimo se za mesta v končnici, ne gre nam dobro, a enostavno se bomo morali dvigniti. Treniramo dobro, ne vem pa, zakaj se nam na tekmah dogaja, kar se nam dogaja. Proti Kopru Primorski je znova odločala ena posest, naši tekmeci so zadeli nov nemogoč met. Potrebno se bo čim prej pobrati.«