Hopsi v gosteh nadigrali Zlatorog

Košarkarji Hopsov so odigrali šele drugo tekmo v novem koledarskem letu in zabeležili prvo zmago. Skupno je to njihova sedma v sezoni, ki jih teoretično še ohranja v igri za uvrstitev v Ligo za prvaka. Te pa zagotovo ne bo videl Zlatorog, ki je izgubil sedmič zaporedoma, tako da zmage ne pozna že od konca novembra.

1. SKL
16. kolo
Nedelja, 26. januar

ZLATOROG LAŠKO : HOPSI POLZELA 75:117 (10:36, 24:18, 21:33, 20:30)
Zlatorog: Jereb 12, Poyser 8, Kellner 14, Grdadolnik 1, Joseph 2, Bjeletić 5, Gontar 11, Šlutej 8, Dragan 6, Grušovnik 8.
Hopsi Polzela: Kmetič 2, Morina 20, Pešak 2, Copot 10, Čebular 20, Goltnik 7, Vašl 18, Fowler 13, Atanacković 13, Vasilić 7, Rizman 5.

Vprašanje o zmagovalcu je bilo rešeno po prvi četrtini. Gostje so v desetih minutah naredili delni izid 36:10, tako da je bil preostanek srečanja zgolj formalnost. S 117 točkami so Polzeljani dosegli tudi rekord sezone po številu doseženih točk. Za en koš so prehiteli Koper Primorsko, ki je v prvem krogu prav tako Zlatorogu nasula 115 točk.

Pri domačih je največ točk dosegel mladi Jan Kellner (14), pri gostih pa sta imela dva igralca po 20 točk (Sandi Čebular, Gezim Morina), dva sta zbrala devet skokov (Miha Vašl, Gezim Morina), Anthony Deray Collins pa je imel 12 podaj.

V 17. kolu bo Zlatorog gostoval v Podčetrtku, Hopsi pa v Domžalah.