Rekordno nizek rezultat v 2. SKL

Na štajerskem derbiju v 2. SKL je bil ob koncu srečanja rekordno nizek rezultat in sicer 53:31. Celjani so zmogli toliko točk, kot jih marsikdaj ena ekipa doseže v enem polčasu, Mariborčani pa so jih dali toliko, kot jih kakšno moštvo ob dobrem dnevu da v eni četrtini.

Gostje iz Maribora niti v eni četrtini niso dosegli dvomestnega števila točk, v prvi in drugi so jih dali po osem, v tretji le šest in v zadnji devet. Njihov meti iz igre je bil katastrofalnih 22%, za tri točke zgolj 14%.

Danes bo sicer odigrana še zadnja tekma drugega kroga, samo še Žoltasti Troti imajo priložnost, da rešijo čast gostujočih ekip v tem krogu, saj so na dosedanjih srečanjih vse zmage ostale doma. Še pred tem dvobojem pa je jasno, da bodo po dveh krogih ostala le še tri neporažena moštva.