Real Madrid je prva ekipa zaključnega turnirja Evrolige

Prvi udeleženec zaključnega turnirja četverice v Evroligi je španski Real Madrid, za katerega igrata tudi Klemen Prepelić in Anthony Randolph. Španci so na gostovanju pri Panathinaikosu izkoristili že prvo zaključno žogico po tem, ko so zmagali z 89:82. Najboljša ekipa rednega dela Fenerbahče je pri Žalgirisu slavila s 66:57 in jo od zaključnega turnirja loči le še ena zmaga.

Po izenačenem dvoboju so v zadnji četrtini Madridčani z delnim izidom 6:0 prevesili srečanje v svojo korist in povedli z 78:72. Trojko za +6 je zadel slovenski reprezentant Anthony Randolph, ki je bil s 14 točkami tretji najboljši strelec svoje ekipe. Dve točki več sta dosegla Rudy Fernandez in Facund Campazzo. Pri Panathinaikosu je Nick Calathes dosegel 17 točk. Klemen Prepelič se pri Realu v osmih minutah ni vpisal med strelce.

Fenerbahče je v Kaunasu premagal Žalgiris s 66:57 in v seriji povedel z 2:1.

Zaključni turnir četverice bo potekal od 17. do 19. maja v Vitorii.