Lillard ob zvoku sirene zabil žebelj v krsto Oklahome

Danes ponoči sta se v polfinale Vzhodne konference Bostonu in Milwaukeeju pridružila še Toronto in Philadelphia. Vodstvo je v tesnem dvoboju s San Antoniem prevzel Denver in pridobil prvo zaključno žogico, to pa so v vznemirljivi tekmi spektakularno izkoristili košarkarji Portlanda.

Sinoči je bilo od štirih odigranih tekmah zanimivo zgolj v Portlandu, kjer so se domačini spopadli z Oklahomo. Že v prvem polčasu je Damian Lillard vpisal 34 točk in ob koncu druge četrtine je Portland vodil z minimalno prednostjo (61:60). Oklahoma je nato v zadnji četrtini stopila na plin in slabih osem minut pred koncem ušla na zavidljivo prednost 15 točk (105:90).

Obramba Portlanda je nato iztisnila še zadnje moči, v napadu pa so se domači košarkarji z delnim rezultatom 8:0 približali na minimalen zaostanek. Na sceno je nato stopil Lillard, ki je najprej izenačil, po zgrešenem polaganju Russela Westbrooka, pa imel dobrih 10 sekund pred koncem zadnji napad za zmago. Čakal je do zadnjega trenutka nato pa sprožil senzacionalen met iz dobrih desetih metrov in ob zvoku sirene spravil žogo skozi obroč. Trojni dvojček, ki ga je dosegel Westbrook (29 točk, 11 skokov, 14 podaj) mu ob bolečem porazu zagotovo ni v uteho.

Po uvodnem porazu Toronto in Philadephia pometla z nasprotniki

Toronto je po nepričakovanem porazu na prvi tekmi proti Orlandu še četrtič zapored zmagal in se prebil v konferenčni polfinale. Tokrat je pred svojimi gledalci slavil s 115:96. Raptorsi so začeli silovito, saj so povedli z 22:3 in prednost varno ohranili vse do konca. Med drugim so vodili že s 37 točkami razlike, kar je bila njihova največja prednost na tekmah končnice Lige NBA.

Popolnoma enaka slika se je zgodila v Philadeplhii, kjer so Sixersi zlahka ugnali Brooklyn s 122:100. Tudi tu so favoriti dvoboja prvo domačo tekmo izgubili, nato pa praktično brez napake in s štirimi zmagami dobili serijo v svoj prid. Tudi v Torontu so na sinočnji tekmi Raptorsi povedli s 25:3 in visoko prednost obdržali do konca tekme.

Povratek Denverja se nadaljuje

Tudi Denver Nuggets so se kot favoriti pred uvodnim krogom končnice opekli proti San Antoniu in se v naslednjih tekmah vsakič pošteno nagarali. Danes je bilo malce drugače, ko so vnovič zaigrali pred domačim občinstvom in prikazali igro iz rednega dela. Ob zmagi 108:90 so med srečanjem vodili že za 30 točk in prvič v dani seriji nadigrali San Antonio. Nikola Jokić je bil znova blizu trojnemu dvojčku (16 točk, 11 skokov in 8 podaj). Zaključno žogico za polfinale bo Denver iskal v San Antoniu v noči na petek.