Prvi dan do zmage le mladi Zmaji

V četrtek so se pričeli polfinalni turnirji mladinske lige ABA.

12 mladinskih moštev klubov iz prve ABA lige je bilo razdeljenih v dve skupini po šest. Turnir skupine A, kjer je sodelujejo mladinci Krke se igra v Beogradu, ekipi Koper Primorske in Cedevite Olimpije pa se v sklopu skupine B merita v Zadru. Iz vsake skupine se bosta nato dve najboljši ekipi uvrstili na zaključni turnir četverice.

Za slovenska moštva je bil prvi dan precej neuspešen, saj je do zmage uspela priti le Cedevita Olimpija. Na uvodnem srečanju turnirja v Beogradu so namreč mladinci Krke visoko izgubili proti Ciboni, ki jih je nadigrala predvsem v 2. in 3. četrtini, ki ju je skupno dobila s 69:27 in si v temu delu igre napravila neulovljivo prednost. Najboljši igralec mladih Krkašev je bil Jaka Mori, ki je 14 točkam dodal še devet skokov.

Istočasno so na parket v Zadru stopili tudi mladinci Primorske. Primorci so se do polčasa solidno upirali favoriziranim Zvezdašev, ki pa so v drugem polčasu dali v višjo prestavo in na koncu slavili z visoko razliko 45 točk. Najboljši strelec v vrstah Koper Primorske je bil Urban Hrovat z 15 točkami.

Kmalu za njimi so prvo tekmo na turnirju odigrali tudi Zmaji, ki so zanesljivo ugnali domačine. Odločilno prednost so si priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:10, Zadru pa je v zadnjem delu igre uspelo le omiliti poraz. Blestel je predvsem Miha Cerkvenik, ki je nasul 25 točk in zbral še devet skokov.

V večernih urah je mladince Olimpije čakala nekoliko težja preizkušnja, saj jim je nasproti stala Crvena Zvezda. Po dobrem začetku in vodstvu za šest ob polčasu, so bili Zmaji popolnoma nerazpoznavni v tretji četrtini, ki so jo Beograjčani dobili s 24:9. V nadaljevanju so se ponovno uspeli čisto približati, a jim nato v sami končnici ni uspelo napraviti popolnega preobrata. V tekmi z nizkim številom točk je pri Olimpiji edini presegel mejo desetih točk Jan Sagadin s 14 točkami.