Prepelič odlično strelsko razpoložen, Omić do novega dvojnega dvojčka

V 13. krogu španske lige Endesa je Joventut doma po podaljšku s 104:106 izgubil proti Manresi.

V Badaloni smo lahko spremljali izjemno napet in izenačen obračun, ki je bil odločen šele po dodatnih petih minutah igre. Domači, za katere letos zelo uspešno nastopata Klemen Prepelič in Alen Omič, so še dve minuti pred koncem podaljška vodili s 102:95, a jim tudi takšna prednost ni zadostovala, da bi se veselili nove zmage. Pri izidu 104:104 je imela Manresa zadnji napad na srečanju, odgovornost pa je nase prevzel David Kravish, ki je 1.7 sekunde pred koncem dosegel koš za zmago.

Kljub porazu sta se tudi tokrat zelo izkazala oba košarkarja Joventuta s slovenskim potnim listom. Prepelič je bil, kot je v letošnji sezoni že v navadi, z naskokom prve strelec svojega moštva, saj je dosegel 29 točk. Odlično je tokrat igral tudi Omić, ki je tekmo končal z 15 točkami in tudi kar 15 skoki.