2. SKL: Po infarktni končnici na vrhu ostaja Triglav

LJUBLJANA – LTH CASTINGS 61:94 (15:18, 15:28, 13:25, 18:23)

LTH Castings je poln samozavesti po tesni zmagi nad Portorožem boljše začel tudi obračun proti Ljubljani in v 4. minuti po trojki Matica Sirnika povedel s 4:11. Gostje so z dobro igro nadaljevali tudi v drugi četrtini in ob polčasu vodili za 16 točk (30:46). Stanje na parketu se ni spremenilo niti v nadaljevanju obračuna, po polaganju Tilena Jugovica pa je razlika prvič na srečanju znašala 20 točk (36:56). Gostje so prednost do začetka četrtine še povišali na 28, oba stratega pa sta ob koncu več priložnosti za igro ponudila mlajšim igralcem. Najboljši igralec srečanja je bil Jure Ribnikar, ki je dominiral pod košem in zabeležil 21 točk, sedem skokov in štiri blokade. Strelsko uspešna sta bila tudi Vid Mehle (20 točk) in Matic Urbas (17 točk). Pri domačih sta le Žan Đogić in Gašper Potočnik dosegla dvomestno število točk, oba sta tekmo končala z 13 točkami.

TROTI – PVC NAGODE POSTOJNA 78:53 (20:15, 18:8, 18:13, 22:17)

Troti so po dolgem času lahko ponovno računali na Črta Rističa in Bojana Krivca, kar se je poznalo tudi na igri. Domači so si tako po polaganju Martina Mežana že v 8. minuti priigrali nekoliko občutnejšo prednost devetih točk (17:8). Z delnim izidom 11:4 so se Postonjčani hitro vrnili v igro (21:19), Troti pa so na to odgovorili z agresivno obrambo in si do polčasa nabrali prednost 15 točk (38:23). Domači so z odlično igro v obrambi nadaljevali tudi v drugem polčasu, po polaganju Davida Mervarja pa so povedli že za visokih 26 točk (51:25). Gostje so do konca tretje četrtine zaostanek le nekoliko znižali, a so bili Troti tudi v zadnji četrtini boljši nasprotnik, tekmo pa so mirno pripeljali do konca. Prvi strelec pri domačih je bil Rok Savič, ki je dosegel nov dvojni dvojček (25 točk in 12 skokov). Soigralce je odlično razigraval tudi povratnik po poškodbi Bojan Krivec, ki je podelil osem asistenc, ob tem pa zbral še sedem točk in osem skokov. Pri gostih, ki so tokrat izgubili kar 27 žog, je edini mejo desetih točk presegel David Kralj (13 točk).

MESARIJA PRUNK SEŽANA – PARKLJI 77:57 (16:12, 23:15, 17:14, 21:16)

Še do prejšnjega kroga vodilna Sežana je bila na sobotnem obračunu zelo motivirana, saj je želela popraviti vtis pred domačimi navijači. Parklji so na že tako eno izmed najtežjih gostovanj prišli še brez drugega strelca Adriana Hirschmanna. Po izenačeni prvi četrtini so domači po polaganju Timothya Cola v 15. minuti prvič povedli z dvomestnim številom točk (28:17), Gašper Jordan Rojko pa je tik pred polčasom zadel trojko za novo najvišjo prednost na srečanju (39:27). V tem stilu so domači odprli tudi drugi polčas in po sedmih zaporednih točkah so povedli že za 19 (46:27). Parklji so v nadaljevanju zaigrali nekoliko boljše, po trojki Igorja Tratnika pa je razlika pred zadnjimi desetimi minutami znašala 15 točk (56:41). Sežančani so v zadnjem delu igre hitro povedli za 20 točk in brez težav prišli do letošnje devete zmage. Najboljši strelec obračuna je bil Aljaž Stopar, ki je zbral 21 točk in štiri skoke. Odlično je pod košem igral tudi Timothy Cole, ki je dosegel 14 točk ob metu iz igre 7/8. Prvi strelec gostov je bil Jure Ličen z 18 točkami, 12 pa jih je dodal Matija Vravnik.

PORTOROŽ – ECE TRIGLAV 65:66 (12:14, 27:12, 19:20, 7:20)

Portorožani, ki so z veliko mero nesreče na zadnjih treh obračunih izgubili za dve točki ali manj, so doma gostili vodilni Triglav. Gostje so si po trojki Grege Kuralta v 6. minuti priigrali prednost sedmih točk (6:13), domači pa so že v prvem napadu v drugi četrtini ponovno izenačili (14:14). Gostje so ponovno nanizali nekaj zaporednih točk in povedli s 16:21, Portorož pa je sijajno odgovoril z agresivno obrambo in po seriji 14:0 je rezultat na semaforju kazal 30:21 v korist domačih. Po polaganju Alekse Kojadinovića si je Portorož tik pred polčasom priigrali najvišjo prednost na srečanju (39:26) in vse je kazalo, da bodo tokrat le prišli do zmage. Odlično so odprli tudi drugi polčas in v 23. minuti srečanja vodili že za 18 (46:28). Gostje se niso predali in do začetka zadnje četrtine so zaostanek zmanjšali na 12 točk. Portorož je suverno korakal proti četrti letošnji zmagi tudi v zadnjem delu igre, saj je Adin Kavgić zadel polaganje šest minut pred koncem za ponovno vodstvo za 15 točk (65:50). Takrat pa se jim je igra v napadu popolnoma ustavili in do konca srečanja več niso dosegli niti točke. Triglav je v nadaljevanju počasi topil razliko in si na koncu priboril tudi napad za zmago. Rok Jakobičič je sicer šest sekund pred koncem zgrešil polaganje, a je do žoge prišel Marko Pajić, ki je malo pred zvokom sirene zadel za zmago. Prvi strelec Triglava je bil ponovno Gaber Ožegovič, ki je zbral 23 točk in štiri asistence, nov dvojni dvojček pa je dosegel junak obračuna Marko Pajić. Pri domačih, ki so še četrtič zapored nesrečno izgubili v samem zaključku obračuna, je 18 točk in osem skokov zabeležil Adin Kavgić, 16 točk pa je dodal Aleksa Kojadinović.