Prepelič glavni junak ob zmagi nad Bologno

Včeraj je Valencia v 13. kolu Eurocupa gostila Virtus Bologno. Gostje so v zadnjo četrtino vstopili z lepo prednostjo, vendar je Prepeliču uspelo zrežirati preobrat in tekmo dobiti z rezultatom 83:77.

V dvorani La Fonteta smo sinoči spremljali obračun med Valencio in italijansko Bologno. Španci so tekmo začeli bolje in po prvih 10 minutah vodili za 7. V nadaljevanju so agresivnejše zaigrali tudi košarkarji Virtusa. V zadnjo četrtino so vstopili z 11 točkami prednosti. Nato so sledile minute Klemna Prepeliča, ki je s kar 9 zaporednimi točkami popeljal domačine nazaj v vodstvo. Do konca srečanja prednosti niso več izgubili in slavili z izidom 83:77.

Prvi strelec Špancev je bil z 19 točkami naš as Klemen Prepelič. Dobro predstavo je prikazal tudi Mike Tobey. V 17 minutah igre je dosegel 7 točk in ujel 7 skokov

Za Italijane je bil najbolj razpoložen Američan Kyle Weems, ki je vknjižil 17 točk.

Po odigranem kolo Valencia ostaja na 2. mestu skupine B. Virtus pa je s šestim porazom zdrsnil na 5. mesto.