Olimpija z novo zmago v Evropskem pokalu

Sinoči so košarkarji Cedevite Olimpije v gosteh premagali Nemški Ulm. Jaka Lakovič ni našel recepta za Ljubljančane, ki so na koncu slavili z 8 točkami prednosti.

Včeraj je Olimpija gostovala v Ulmu. V prvem polčasu so Ljubljančani Nemcem dopustili preveč lahkih košev. To je bil tudi razlog, da so ga izgubili za 5 točk. V nadaljevanju so varovanci Jurice Golemca zaigrali agresivnejše. Tretjo četrtino dobili z 8 točkami prednosti. V tem ritmu so nadaljevali do konca in srečanje dobili z izidom 104:96.

V vrstah Ljubljančanov sta se z 20 točkami najbolje izkazala Američan Melvin Ejim in Ljubljančam Zoran Dragić. Dvomestno število točk so dosegli tudi kapetan Jaka Blažič, Edo Murić, Zach Auguste in Yogi Ferrell.

Pri Ulmu je bil najbolj razpoložen Jaron Blossomgame, ki je bil z 29 točkami prvi strelec tekme. Le točko manj je dosegel njegov soigralec Semaj Christon.

Ljubljančani trenutno s 5 zmagami in 7 porazi ostajajo na 7. mestu. Mesto pred njimi pa s tekmo več zaseda Ulm.