Pregled 20. kola 3. SKL

Minuli konec tedna se je v 3. SKL odvijal 20. krog sezone. Odigranih je bilo 9 srečanj. Prestavljena je bila samo tekma med Vojnikom in Preboldom.

Ježica : Bistrica

Kolo so otvorili košarkarji Ježice in Bistrice. Ljubljančani so veljali za favorite in na koncu to tudi opravičili. Slavili so z rezultatom 88:55 in tako po 20 tekmah še naprej ostajajo neporaženi. V zmagi se je najbolj izkazal 19-letni Žiga Ferjančič, ki je dosegel 20 točk.

Konjice : Hrastnik

8. uvrščeni Hrastnik je v petek gostoval v Slovenskih Konjicah. Gostje so srečanje odlično odprli in dobili prvo četrtino s 7 točkami prednosti. V nadaljevanju so se prebudile tudi 2. uvrščenie Konjice in dobile preostale 3 četrtine. Na koncu so domači košarkarji srečanje dobili z 63:57: Prvi strelec tekme je s 16 točkami postal Salem Šepič.

Calcit Basketball : Grosuplje

Grosupeljčani so pred srečanjem veljali za favorite, saj so v letošnji sezoni imeli kar 8 zmag več. Vendar se Kamničani niso prestrašili in suvereno začeli srečanje. V drugi četrtino so doživeli padec v igri, ter na polčas odšli ob zaostanku z 10 točkami. V zaključku tekme jim je uspelo narediti preobrat in slaviti z izidom 67:64. Najboljšo predstavo je s 25 točkami prikazal Primož Rems.

Plama Pur : Janče

V borbi najboljših dveh ekip zahodne skupine, so košarkarji iz Ljubljane prikazali popolno prevlado. Z izjemo druge četrtino so bili boljši skozi celotno srečanje. Tekmo so dobili z rezultatom 67:92. Najbolj se je izkazal 17-letni Nal Belko, ki je vknjižil 18 točk.

Hidria : Jesenice

V Idriji so gostovali košarkarji Jesenic. Gorenjci so bili precej bolj razpoloženi pri metu za tri. Uspešni so bili kar 16krat, med tem ko so domačini zadeli zgolj 6 trojk. To je bil tudi eden izmed glavnih razlogov za zmago varovancev Sama Tonejca z rezultatom 75:86. Prva strelca tekma sta s 17 točkami bila Tjaš Rotar in Matej Pirija.

Krško : Nazarje

V Krškem smo spremljali obračun med Krškim in košarkarji KK Nazarje. Skozi večino srečanja smo spremljali dokaj izenačen obračun, vendar pa so v zaključku domačini stopili na plin in si priigrali visoko prednost. Na koncu so slavili s 95:73. Pri Krškem se je najbolj izkazal 17-letni Matej Antolovič, ki je dosegel 16 točk.

Kolpa : Cedevita Olimpija Mladi

Podmladek Olimpije je gostoval v Črnomlju, tam pa so jih pričakali motivirani košarkarji Kolpe. Te so dobili vsako četrtino in ob zvoku sirene zmagali z izidom 69:54. Pri domačih je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Klemen Kužnik.

Vrhnika : Logatec

Tudi tokratni derbi med ekipama Vrhnike in Logatca je pripadel boljše uvrščeni Vrhniki. Domačini so bili boljši že od prve minute. Dobili so prav vsako četrtino in na koncu slavili z 81:50. Najboljšo predstavo je prikazal Vrhničan Rok Savič in dosegel 22 točk.

Krvavec : Pivka Perutninarstvo

V Cerkljah smo spremljali zelo izenačeno tekmo med Krvavcem in Pivko. Po prvem polčasu so domačini na premor odšli z minimalno prednostjo ene točke. Tudi v nadaljevanju se nobeni ekipi ni uspelo odcepiti. Na koncu so v zaključku bili bolj uspešni gostje in slavili z 65:68. S 24 točkami se je najbolje izkazal Mitja Zadnik.