LTH dobil derbi kroga in si zagotovil 1. mesto rednega dela

Pretekli vikend so košarkarji 2. SKL odigrali 21. kolo. Vodilni LTH je doma nadigral Slovan. Pred zadnjim krogom pa še vedno ni odločeno, katere ekipe bodo nadaljevale sezono v Ligi za prvaka in katere se bodo borile za obstanek.

Pomembna zmaga Portoroža nad Mariborčani

Košarkarji AKK Branika so gostovali v ŠD Lucija, kjer si je srečanje ogledalo približno 40 navijačev. Domačini so v želji po napredovanju v nadaljnji krog tekmovanja potrebovali zmago. Zato ni presenetljivo, da so se srečanja resno lotili že od prve minute. Na koncu so brez težav slavili z rezultatom 85:65. Najbolj se je izkazal Andraž Rogelja, ki se dosegel 26 točk. Z 10. zmago imajo še vedno tekmo prednosti pred 9. uvrščeno Postojno.

Litija potrdila 4. mesto

Litijani so v domači dvorani gostili Košarkarje Celja. Te so po dobri 2. četrtini dobili prvi polčas. V nadaljevanju pa so zobe pokazali tudi domačini in slavili z 82:72. Prvo ime domače ekipe je s 26 točkami in 13 skoki postal 29-letni Jaka Stemberger. Litija se je z zmago pred zadnjim kolom povsem utrdila na 4. mestu lige.

Škofjeločanom derbi kola

V goste so pripotovali košarkarji iz Kodeljevega. Te so srečanje začeli bolje in po 2 minutah in pol vodili za 7. Trener Dolenc je nato v igro poslal Anžeta Zdolška, ki je domačinom prinesel pomembno energijo. Z 8 točkami je Loki do konca četrtine pomagal obdržati stik z gosti. V nadaljevanju so Škofjeločani še bolj pohodili plin in polčas zaključili z vodstvom. Svojo prednost so do konca srečanja samo še povečali in slavili z izidom 97:75. Pohvaliti je potrebno celotno klop domače ekipe, ki je skupaj dosegla kar 66 točk. To je 5 točk več od začetne peterka Slovana. Najbolj se je izkazal Zdolšek, ki je ob zmagi vknjižil 25 točk, 6 podaj in 3 ukradene žoge.

Gorica presenetila Trote

Tekma, ki je bila odigrana v ŠD OŠ Milojke Štrukelj je imela precej večji pomen za domačo ekipo. Gorica se namreč bori za preboj v Ligo za prvaka, med tem ko so košarkarji Trotov v njo že uvrščeni. Tudi zato so domačini v srečanje vstopili z veliko energije. Skozi večino srečanja so z majhno prednostjo konstantno vodili. Troti so povedli šele v začetku zadnje četrtine, vendar so se v zaključku bolje odrezali Primorci in slavili z rezultatom 68:63. Še četrto zaporedno tekmo se je najbolje izkazal bivši košarkar Olimpije Jan Močnik in vknjižil 17 točk, 4 skoke in 8 podaj. Po zmagi Goričani še naprej ostajajo na mestu, ki vodi v nadaljevalne boje.

Sežana demolirala Medvode

Prav tako kot Gorica se za napredovanje bori tudi Sežana. Tega so se zavedali tudi domači košarkarji. Prvi polčas je bil sicer izenačen. Na premor sta ekipi odšli z razliko štirih točk. V nadaljevanju pa je sledila popolna dominacija Sežane. Te so v 20 minutah prejeli samo 16 točk. Dosegli pa so jih kar 48. Na koncu so slavili s 83:47. Prvi strelec srečanja je z 22 točkami postal Adrian Hirschmann, prav tako se je odlično odrezal tudi Maksim Gorbachov, ki je dosegel 20 točk. Najbolj efektiven je z 9 točkami in kar 23 skoki postal Shaq 2. SKL Jure Ličen. Košarkarji letnika 2000 so tako poskrbeli, da Sežana še naprej ostaja zmago pred 9. uvrščeno Postojno.

Postojna še naprej upa na napredovanje

Košarkarji Postojne so gostili VBO Ljubljano. Domačini so se zavedali pomembnosti tekme. Ta je bila za njih “must win”, saj bi poraz avtomatsko pomenil izpad v Ligo za obstanek. Svojo nalogo so odlično opravili in slavili z 75:51. Najbolj se je s tekmo sezone izkazal 21- letni Adrian Jogan, ki je ujel 11 skokov, ter vknjižil 24 točk. Postojna tako še naprej upa na preboj v Ligo za prvaka, vendar je pred njimi peklenska naloga, saj prihodnji vikend gostujejo v dvorani Kodeljevo.

Nadaljevanje 2. SKL še zdaleč ni odločeno. Pred zadnjim krogom se za napredovanje borijo 4 ekipe, in sicer Gorica, Portorož, Sežana in Postojna. Za enkrat najslabše kaže prav slednjim, ki imajo trenutno zmago manj. Prvo mesto pa so si z zmago zagotovili košarkarji LTH Castingsa.