Predstava sezone Zorana Dragića in prekinjen 13-letni urok

Baskonia je nocoj v sklopu Evrolige gostovala pri grškem Olympiacosu in dosegla prav posebno zmago. Španci so namreč v Pireju nazadnje zmagali aprila 2007, po tem datumu pa so na gostovanju pri grškem velikani izgubili kar 15-krat zapored. Tokrat so po odlični predstavi Zorana Dragić končno prekinili pirejski urok.

Zoran Dragić je z 18 točkami in dvema skoka odigral tekmo sezone.
Baskonia je na samem srečanju dominirala vse od začetka, boljši so bili predvsem v prvem polčasu. V tretji četrtini so nekoliko popustili in ob začetku zadnje četrtine se je Olympiacos približal na 60-67. Gostje so se nato zbrali, Vassilis Spanoulis pa je naredil nešportno osebno napako in trojki Dragića, ter Rokasa Giedraitisa sta Baskonii znova priigrali udobno vodstvo (60-77).

Španski prvaki so na koncu slavili s 76-90, Zoran Dragić je imel veliko pomoč tudi v Pierriaju Henryju, ki je dodal 17 točk. Baskonia ima sedaj po desetih odigranih tekmah v evroligi 5 zmag in prav toliko porazov.