Postojni pripadel lokalni obračun

Sežana je v soboto v lokalnem obračunu, ki ni imel rezultatskega pomena, gostila Postojno.

Mesarija Prunk Sežana – PVC Nagode Postojna 67:82 (21:19, 17:18, 18:25, 11:20)

Prva četrtina še ni ponudila igre, ki bi nakazala v katero smer se bo odvila tekma. Košarkarji Postojne so s trojko Gašperja Jordana Rojka v drugi minuti prevzeli vodstvo s 3-6, nato pa je se je pričel skoraj 3 minutni mrk na obeh straneh, ko nobenemu moštvu ni uspelo doseči točke. Post je nato v začetku 5. minute prekinil Matic Pristopnik, ki je s trojko izenačil na 6-6. S Pristopnikovo trojko pa še ni bilo konec prave serij trojk, ki sta jih nizali obe moštvi. V naslednjem obdobju so Pristopnik, Borse, Flerin in Renko nizali uspešne poskuse izza črte in tako poskrbeli za izid 12-12. Ekipi sta bili izenačeni do zadnje minute četrtine, ko je Flerin s polaganjem vodstvo prinesel domačim (21-19). V drugi četrtini je Sežana zaigrala še bolje in v 16. minuti povedla s 33-26. Postojna je v naslednjih minutah lovila gostitelje in s polaganjem Žige Erčulja uspela izenačiti na 37-37. Kljub temu so polčas dobili gostitelji, saj je v zadnji minuti Nik Kučej zadel en prosti meti.

V začetku drugega polčasa so si vodstvo prvič priborili Postojnčani. Po dobrih dveh minutah igre so ušli na 41-46 in Sežana je celotno četrtino neuspešno lovila nasprotnika, v zadnji minuti, ko je Matej Janežič z zadetim prostim metom poskrbel za izid 56-62. Zadnja četrtina se je nato odvijala povsem po notah gostov. Že v drugi minuti igre v zadnji četrtini so povedli s +11 (56-67) in nato vodstvo samo še povečevali. V 36. minuti so s polaganjem Boršeta dosegli mejo dvajsetih točk in tekma je bila odločena, saj Sežančani v zaključku več niso imeli moči za povratek.

Statistično se je pri domačih daleč najbolje odrezal Matic Pristopnik z 21 točkami, 2 skokama in asistenco. Najboljša posameznika Postojne sta bila Borse in Jordan Rojko s 18, oz. 17 točkami.