Dvoboj moštev iz spodnjega dela lestvice prepričljivo pripadel Gorici

V N0vi Gorici sta moštvi Gorice in Celja odigrali zadnje srečanje rednega dela 2. SKL. Tekmo so prepričljivo dobili domači s 96-68.

V prvi četrtini še ni bilo slutiti, da bo eno od moštev tekmo na koncu dobilo s takšno prednostjo. Potek tega dela tekme je bil zelo izenačen in čeprav je Gorica ob vstopu v 8. minuti povedla s 15-10, pa so Celjani do izteka četrtine izenačili in moštvi sta prvih deset minut igralnega časa sklenili s izidom 17-17. V drugem delu srečanja si je Gorica prvič priigrala otiplivejšo prednost. V 16. minut tekme so tako povedli s 36-26, a košarkarji Celja v prvem polčasu gostiteljem prevelikega pobega niso dovolili. Z dvema polaganjema ob zaključku polčasa je Matic Perger poskrbel, da so gostje zaostajali zgolj za tri točke (44-41).

Odločilne momenti obračuna so prav gotovo potekali v tretji četrtini. Gorica je počasi povečevala svojo prednost in zadnji minuti je z dvema zadetima prostima metoma Žige Petejana vodstvo domačih znašalo že 20 točk (74-54). V zadnji četrtini so košarkarji Celja povsem popustili in dosegli vsega 15 točk medtem, ko so jih Novogoričani kar 23 in si tako izborili nekaj dodatne samozavesti pred pričetkom boja za obstanek. Tam bodo njihovi nasprotniki prav Celja, pa še moštvi Sežane in Medvod.

Veteran Jan Močnik je za Gorico dosegel 21 točk. Najboljši strelec Celja je bil s 15 točkami Amar Ejup.

GORICA : CELJE 96 : 68