Poraz Krke po napeti končnici

Košarkarji Krke so v 7. krogu Lige ABA v Zagrebu po dramatični končnici izgubili s Cibono s 67:70 (12:22, 16:18, 20:6, 19:24).

Liga ABA, 7. krog, 18.11.

Cibona – Krka 70:67 (22:12, 18:16, 6:20, 24:19)
Krka: Cosey 31, Marinelli 6, Škedelj 2, Balažić 6, Jošilo 8, Lapornik 7, Ramljak 7.

Krkaši, za katere je prvič zaigrala nova okrepitev Marvin Jones, so začeli v peterki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Žiga Fifolt. Domači so po treh minutah vodili z 9:3 in sledila je prva minuta odmora Krkinega trenerja Vladimirja Anzulovića. Domači so nadaljevali z odličnim metom od daleč in na začetku 8. minute so prvič imeli dvomestno prednost (19:8), po desetih minutah pa so vodili z 22:12. Po delnem izidu 8:3 so se Krkaši v 13. minuti približali na pet točk zaostanka (20:25), a so nato domači z delnim izidom 15:2 prišli do najvišjega vodstva na tekmi, +18 (40:22). Krkaši so polčas končali s trojkama Marinellija in Coseya za 28:40.

V drugem polčasu so naši košarkarji zaigrali bolje v obrambi in prednost domačih, ki so v tretji četrtini dosegli le šest točk, se je začela topiti. Krkaši so s 13 zaporednimi točkami prišli do vodstva 46:44, po treh četrtinah je bilo 48:46. Največjo prednost so naši košarkarji imeli po trojki Jošila ob koncu 32. minute, ko je bilo +5 (51:46). Še štiri minute pred koncem so imeli štiri točke prednosti (58:54), potem pa so domači s petimi točkami zapored znova prišli do vodstva. Moštvi sta se nato menjali v vodstvu, Krkaši pa so nazadnje vodili po zadetih prosti metih Jošila dobro minuto in pol pred koncem. Domači so nato prišli do vodstva z 69:65, Krkaši pa so pri 67:70 imeli šest sekund napada za izenačenje, vendar so bili neuspešni. Domači so tako zasluženo dobili tekmo, v kateri so izvajali kar 23 prostih metov več od naših košarkarjev.

Vladimir Anzulović, trener Krke:
„Čestitke Ciboni za zmago. V seštevku so si bolj zaslužili zmago, saj so bili večji del tekem v prednosti. Kar se nas tiče, se zavedamo težav, ki jih imamo, a o njih ne bi govoril. V prvem polčasu smo naredili preveč nepojasnjenih začetniških napak. V drugem polčasu smo igrali dobro, a nam je na koncu zmanjkalo moči in zbranosti.“